Denizli haber – haberlerdenizli – Denizli Haberleri

DESKİ GERÇEK GİBİ YANGIN TATBİKATI YAPTI

Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğü, yangın konusunda bilgi ve birikimlerinin artış göstermesi ile herhangi bir afet karşısında hazır olunması için gerçeği aratmayan bir tatbikat gerçekleştirdi.

DESKİ GERÇEK GİBİ YANGIN TATBİKATI YAPTI
08 Ekim 2019 - 12:05

Denizli Büyük Şehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve 112 acil sağlık ekiplerinin katılımıyla gerçeği aratmayan bir tatbikat gerçekleştirdi. Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürlüğü tarafından koordinasyonu sağlanan acil durum tatbikatına, Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Etüd ve Projeler Dairesi Başkanlıkları personeliyle Denizli Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YKOB) çalışanları katıldı.

deski tatbikat 2 - DESKİ GERÇEK GİBİ YANGIN TATBİKATI YAPTI

Tatbikat kapsamında tüm personele temel afet bilinci, hafif arama kurtarma ve acil durumlarda yaralı taşıma usulleri, bina tahliyesi, başlangıç yangınlarda müdahale eğitimi konularında eğitim verildi. Tatbikat senaryosunda, terminal yanındaki Büyükşehir Belediyesi ve DESKİ Genel Müdürlüğünün kullanımındaki 11 katlı binanın 3. Katında elektrik panosunda yangın başlaması konu edildi.

deski tatbikat yapti - DESKİ GERÇEK GİBİ YANGIN TATBİKATI YAPTI

Yaralılar tahliye edildi

Tatbikat yangın alarmının devreye girmesiyle beraber başladı. Acil durum müdahale ekipleri olay yerine ulaşana kadar hafif yaralılara Büyükşehir Belediyesi DESKİ kurtarma ekipleri müdahale etti. Denizli Büyükşehir İtfaiyesi ekipleri ise binada mahsur kalan 5 yaralının 3, 4, 6, 9 ve 10. Katlarda olduklarını tespit ederek kurtarma operasyonu gerçekleştirdi. Yangın itfaiye ekiplerince söndürülürken, başarılı bir şekilde kurtarılan yaralılar sağlık ekiplerine teslim edildi. Tahliye sonrası ise personele İtfaiye Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından başlangıç yangınlarına müdahale eğitimi verildi.

Bir önceki haberimiz olan KARIŞ KARIŞ DENİZLİ'Yİ DOLAŞTI başlıklı haberimizi de okumanızı öneririz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları https://haberlerdenizli.com tarafımıza aittir, haberleri kopyalamayınız.

at Lorem sit vulputate, nunc Aliquam elit. lectus dictum Praesent leo. dapibus