Denizli haber – haberlerdenizli – Denizli Haberleri

PAÜ HASTANESİ KALİTE DENETİMİNDEN BAŞARIYLA GEÇTİ

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi kalite denetiminden başarıyla geçti.

PAÜ HASTANESİ KALİTE DENETİMİNDEN BAŞARIYLA GEÇTİ
06 Şubat 2020 - 15:28

“Hastanemizde kalite yolculuğumuz Ekim 2008’den beri gelişerek devam ediyor. Bu kapsamda “Kalite geliştirme asla sona ermeyecek bir seyahattir” sözünden yola çıkarak, her zaman daha iyisini gerçekleştirme adına sürekli değişim ve yenilenme sürecinden geçiyoruz. Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından Pamukkale Üniversitesi Hastanelerinde 2020 yılı Ocak ayında 2019 yılı değerlendirilmesi yapıldı. Hastanemiz doküman ve uygulama bazlı olarak yapılan değerlendirmede yeni gelişmelerle sürecini tamamlamıştır.

Sağlık Bakanlığı tarafından, Acil Servis, Ameliyathane, Tüm Üniteler (Yoğun Bakım Üniteleri, Yeni doğan Yoğun Bakım Ünitesi, Diyaliz Ünitesi, Merkezi Sterilizasyon Ünitesi, Doğumhane vb.), Radyoloji ve Nükleer Tıp, Laboratuvarlar, Poliklinik ve Klinikler, Dış Kaynak Kullanımı, Çamaşırhane, Atık Depoları, ve idari birimler değerlendirildi. Merkez Müdür Yardımcısı/Kalite Yönetim Direktörü Doç. Dr. Hakan Alkan “Mükemmel sağlık hizmetini kaliteden ödün vermeden sürdürmeye devam ediyoruz. Tüm çalışanlarımıza kalite politikalarına verdikleri destekten dolayı Kalite Ekibi adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Bir önceki haberimiz olan PAÜ Eğitim Fakültesi’nde İlk Yardım Eğitimleri Tamamlandı başlıklı haberimizi de okumanızı öneririz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları https://haberlerdenizli.com tarafımıza aittir, haberleri kopyalamayınız.

ipsum Phasellus amet, elit. Lorem facilisis leo libero. sem, venenatis ultricies