Denizli | haber | son dakika | yerel haber | haberlerdenizli.com

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ NİLGÜN ÖK, DTO MECLİSİNDE

Denizli Ticaret Odası (DTO)’nın aylık olağan toplantısına, Denizli Milletvekili Nilgün Ök de katıldı.

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ NİLGÜN ÖK, DTO MECLİSİNDE
26 Eylül 2019 - 17:25

Denizli Ticaret Odası (DTO)’nın aylık olağan toplantısına, Denizli Milletvekili Nilgün Ök de katıldı. DTO Başkanı Uğur Erdoğan, aynı yönetimde beraber çalıştıkları bir ismi, bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde hem Denizli’yi hem de kendilerini temsil ederken görmenin mutluluğunu başından geçenleri dile getirdi; “Bugün aramızda bulunmanız da çok güzel.” diyerek, teşekkür etti. Milletvekili Ök ise, Denizli Ticaret Odası’nı daha dinamik ve etkin bir yapıya kavuşturduğunu söylediği Başkan Erdoğan ile ekibini kutladı; başarılarının devamını diledi.

Meclis Başkanı Salih Sarıkaya’nın idaresinde toplanan DTO Meclisi, oturuma gündemin oylanmasıyla başladı. Hemen ardından aynı gün DTO Başkanı Uğur Erdoğan ile protokol imzalayarak Liv Hospital’i Denizli İndirim Programı (DİP)’na dahil eden Genel Cerrah Prof. Dr. Hakan Teoman Yanar, imkanlarıyla ilgili kısa bir sunumda bulundu.
Toplantıda, DTO’nun geleneksel aşure hayrına gelen Denizli Milletvekili Nilgün Ök de yer aldı.

ugur erdogan nilgun ok - AK PARTİ MİLLETVEKİLİ NİLGÜN ÖK, DTO MECLİSİNDE

DENİZLİ TİCARET ODASI YÖNETİMİNİ KUTLADI

TBMM’nin ticari hayat ve sektörlerle ilgili son çalışmaları hakkında DTO Meclisi’ni bilgilendiren Milletvekili Ök, içinden geldiği bir yapıyla yeniden aynı salonda bulunmanın mutluluğunu yaşadığını ve DTO Başkanı Uğur Erdoğan ile ekibinin yenilikçi, ilklere imza atan başarılı çalışmalarıyla da daima gurur duyduğunu, takdirle takip ettiğini dile getirdi. Örnek faaliyetlerinden dolayı DTO yönetimini tebrik eden Milletvekili Ök, konuşmasının ardından, meclis üyelerinin sorularını da cevapladı.

BAŞKAN ERDOĞAN, “İÇİMİZDEN BİRİNİN, TBMM’DE OLMASININ GURURUNU YAŞIYORUZ”

Son toplantılarından beri geçen sürede dünya, Türkiye ve Denizli ekonomisi ile ticaretindeki gelişmeleri değerlendirdiği bir sunumda bulunan DTO Başkanı Uğur Erdoğan ise, Milletvekili Ök’e ilgilerinden dolayı teşekkür etti. Başkan Erdoğan, “Şehrimizin sesi olan sizin gibi kıymetli isimlere, her an bir telefon kadar yakın olmak bize güven veriyor. Üyelerimizden gelen konuları sizlerle istişare edebilmenin ötesinde, çözüm bulma noktasındaki yapıcı yaklaşımınız ve desteklerinizden dolayı asıl biz teşekkür ederiz.” dedi.

dto ugur erdogan - AK PARTİ MİLLETVEKİLİ NİLGÜN ÖK, DTO MECLİSİNDE

EKONOMİDEKİ GELİŞMELERİ DEĞERLENDİRDİ

Başkan Erdoğan, DTO’daki faaliyetlerine de yer vermiş olduğu aylık değerlendirmesizlere bilgi vereceğiznde ise, eylül ayının genelde ekonomik faaliyetlerin canlandığı ve yeni yönlendirmelerin yoğunlaştığı bir dönem olarak bilindiğine dikkat çekti. Başkan Erdoğan, “İçinde bulunduğumuz eylül ayında, 2020 senesini etkileyecek kararların alındığı bir ay oldu. Merkez bankaları, faiz indirimleri ile yeni dönemin gidişi yönünde açıklamalarda bulundular. Uluslararası piyasalar açısından, özellikle merkez bankalarının önemli kararlar aldığı bir dönemdi. Küresel ekonomi için önemli sıkıntı kaynağı olan teknoloji ve ticaret savaşları riski ise, sürmektedir. Fikri mülkiyet haklarına bağlı teknoloji transferleri konusunda, ABD ve Çin arasındaki anlaşmazlık devam etmektedir. Özetle; küresel ekonomi ve ticarette büyüme hızı yetersizdir. Ancak, küresel piyasalarda yeniden likidite bolluğu ve düşük faiz dönemine girildiğini söyleyebiliriz.” diye konuştu.

FAİZ İNDİRİMLERİNİN PİYASALARA ETKİSİNE DİKKAT ÇEKTİ

Konuşmasında, Eylül’ün Türkiye ekonomisizlere bilgi vereceğiz için yeni olumlu verilerin yaşandığı bir dönem olduğunu da vurgulayan Başkan Erdoğan, T.C. Merkez Bankası’nın eylül ayı toplantısında, haftalık repo faizlerini %19,75’den %16,50’ye indirdiğini hatırlattı. Bununla beraber piyasalarda iyimserlik oluşturan faiz indirimlerinin, normalleşmeye yardımcı olacağına inandıklarının altını çizdi. Başkan Erdoğan, “Ekonomi çevrelerince, baz etkisizlere bilgi vereceğiznden dolayı, eylül ve ekimde enflasyon oranının tek haneye düşme ihtimalinin yüksek olduğu dile getiriliyor. Bu olasılığı dikkate alan Merkez Bankası’nın da, halen 2-2,5 puan kadar daha faiz indirme olanağına sahip olduğunu göz ardı etmemeli. Öte yandan, 2020 senesinde pozitif büyümeye geçileceğini beklemek yanlış olmayacaktır. Merkez Bankası, Döviz tevdiat hesaplarına uyguladığı munzam karşılık oranını 100 baz puan artırdı. Bu kararın, döviz kurları üstündeki etkisizlere bilgi vereceğiz, ekimden itibaren görülecektir. Temmuz ayından itibaren, cari işlemler dengesizlere bilgi vereceğiz senelik 4,45 milyar Dolar fazla vermiştir. Döviz arz-talep dengesizlere bilgi vereceğiz açısından da, TL üstündeki baskı, önemli ölçüde kalkmıştır. Bütçe rakamlarındaki düzelme de önemli. Son aylık veriler, tekrar faiz dışı fazla verildiğini göstermektedir. TÜFE, ağustos da %15,01’e gerilemiştir. Yıl sonu enflasyon oranı ise, 2020 senesi ekonomisizlere bilgi vereceğiz için belirleyici olacaktır. Küresel piyasalardaki likidite artışı ve faiz oranlarındaki düşüş, Türkiye ekonomisizlere bilgi vereceğiz için fırsat ortaya çıkarmaktadır.” dedi.

dto meclis - AK PARTİ MİLLETVEKİLİ NİLGÜN ÖK, DTO MECLİSİNDE

BAŞKAN ERDOĞAN: “DENİZLİ’DEN TÜRK PATENT ENSTİTÜSÜ’NE 926 ADET MARKA BAŞVURUSU OLDU”

DTO Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli’ye yönelik değerlendirmesizlere bilgi vereceğiznde ise, ticari hayatı etkileyen güncel verileri paylaştı. Başkan Erdoğan, “Ocak-ağustos döneminde, ilimizden Türk Patent Enstitüsü’ne 926 adet marka başvurusu, 153 adet endüstriyel tasarım başvurusu, 28 adet yararlı model başvurusu, 27 adet de patent başvurusu yapıldı. Belediyelerimiz tarafından altıncı148 adedi mesken, 559’u iş yeri olmak üzere altıncı707 bağımsız birim için, 786 adet inşaat yapı ruhsatı; 4.625 adedi mesken, 617’sizlere bilgi vereceğiz ise iş yeri olmak üzere, 5.242 adet bağımsız birim için 771 adet yapı kullanma izin belgesizlere bilgi vereceğiz verildi. İlk 8 aylık dönemde odamıza 824 firma daha kaydını yaptırdı. Ağustos ayı sonu itibariyle, DTO’ya 17.530 firma kayıtlı. Ocak-ağustos döneminde en fazla firma kaydı yapılan ilk 5 faaliyet dalı; 45 firma ile ikamet amaçlı binaların inşaatı, 43 firma ile evde kullanılan tekstil takımları perdeler vb. Toptan satışı, 28 firma ile doğal taş, mermer ve traverten üretimi, 27’şer firma ile bakkal ve marketlerde yapılan perakende ticaret ile radyo, televizyon ve posta yoluyla ya da internetten yapılan perakende ticaret biçiminde sıralandı.” diye konuştu.

SAYISAL TAKOGRAF İŞLEMLERİ, DTO’DA ÜCRETSİZ

Başkan Erdoğan, konuşmasını, ocak-ağustos döneminde DTO tarafından sürdürülen önemli faaliyetlere değinerek tamamladı. Üyelerinden gelen talep üstüne hayata geçirdikleri Sayısal Takograf Belgesizlere bilgi vereceğiz düzenleme işlemlerini, 1 Mayıs’tan beri DTO’da ücretsizlere bilgi vereceğizz yaptıklarını anımsattı. Başkan Erdoğan, “Bu dönemde, 394 adet K Türü Yetki Belgesizlere bilgi vereceğiz, 233 adet Sayısal Takograf Belgesizlere bilgi vereceğiz, 159 adet iş makinası tescil işlemi, 126 adet kapasizlere bilgi vereceğizte raporu, 13 adet ekspertiz raporu, 3 adet de sizlere bilgi vereceğizgorta acentesizlere bilgi vereceğiz belgesizlere bilgi vereceğiz, tanzim ve imza edildi.” dedi.

dto liv hospital - AK PARTİ MİLLETVEKİLİ NİLGÜN ÖK, DTO MECLİSİNDE

DİP’TEKİ İNDİRİMLİ ADRES SAYISI 132 OLDU

Konuşmasının sonunda, 5-9 ekim arasında, Almanya’nın önemli kentlerinden Köln’de yapılacak Anuga Gıda Fuarı’na DTO üyelerinin ziyaret hedefiyle katılabilmeleri için Kosgeb Destekli Ziyaret ve İş Gezisizlere bilgi vereceğiz etkinliği gerçekleştireceklerini ifade eden Başkan Erdoğan, üyelerinin DİP sayesizlere bilgi vereceğiznde özel indirimli hizmet aldıkları adres sayısının yurt genelinde 132’ye ulaştığını da ifade etti. Erdoğan, “Üyelerimize indirimli mal ve hizmet temini için başlattığımız kampanyamız Denizli İndirim Programı, gün geçtikçe genişliyor… Bugün de Liv Hospital ile indirim sözleşmesi imzaladık. Hayırlı ve uğurlu olsun.” diye konuştu.

Bir önceki haberi HIRSIZLIKTAN ARANAN ŞAHIS SERBEST KALDI MOTOSİKLET ÇALDI okuyun.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    haberlerdenizli.com sitesinde yer alan herhangi bir içerik yazılı izin olmadan kopyalanamaz, değiştirilemez ve diğer basılı ve dijital alanlarda kullanılamaz.

    lectus Aenean Praesent mi, ut sed venenatis,