Denizli | haber | son dakika | yerel haber | haberlerdenizli.com

Ak Partili eski başkanın Babadağ TOKİ kuralarında usülsüzlük yaptığı iddia edildi

AK Partili eski Başkan Selim Demirezen’in Denizli’nin Babadağ ilçesinde yapılacak olan TOKİ konutları kurasında usulsüzlük yaptığı iddia edildi. Kendi oğlu, akrabası ve eş dost çevresi ile birlikte 49 ismi kuraya yazdırdığı belirtildi.

Ak Partili eski başkanın Babadağ TOKİ kuralarında usülsüzlük yaptığı iddia edildi
12 Haziran 2020 - 16:37

Denizli’nin Babağ ilçesinde yapılan TOKİ konutlarının kuraları 13 Haziran 2020 Cumartesi günü yapılacak. TOKİ kuraları öncesinde ise ortaya çıkan bir iddia Babadağ’ı ve Ak Partili yöneticileri karşı karşıya getirdi. Kuralarda eski Babadağ Belediye Başkanı Selim Demirezen’in oğlu ve akrabalarıyla birlikte 49 ismi kuraya önden ekleyip usulsüzlük yaptığı iddia edildi. Hak sahibi olan 49 kişinin isminin silinip yerine kendi eş ve dostlarından oluşan bir liste yaptığı iddia edilen Selim Demirezen’in sosyal medya profilinde yaptığı bir paylaşımın altına tepki yağdı.

İlçede 2019 mart seçimlerinde defalarca oy sayımıyla başkan olan Ali Atlı ve CHP’li vekiller olaya tepki gösterdi. Ali Atlı ve CHP’li vekiller TOKİ konutlarında hiç Babadağ’da oturmamış kişilerinde yer aldığını iddia etti.
TOKİ kurasında usulsüzlük yapılacağı için tepki gösteren isimler sadece CHP’den gelmedi. Ak Partili isimlerde adaletsizlik karşısında tepki gösterdi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Ak Parti meclis üyesi Osman Kocaayan sosyal medya paylaşımlarında “Bu işte adalet yok. İstanbul’da oturan dahi var. Hayatında hiç Babadağ’da oturmamış, oy kullanmamış insanlar var. “ ifadelerini kullandı. Ak Partili yöneticilerin ve üyelerin birbiri ile tartışma noktasına geldiği olayda, kendisi de Babadağ’lı ve Denizli il Başkanı olan Necip Filiz ve Ak Parti kanadından konuyla alakalı herhangi bir açıklama yapılmadı.

haberlerdenizli.com sitesinde yer alan herhangi bir içerik yazılı izin olmadan kopyalanamaz, değiştirilemez ve diğer basılı ve dijital alanlarda kullanılamaz.

eget pulvinar felis elit. quis, ut