Denizli haber – haberlerdenizli – Denizli Haberleri

AYDIN DENİZLİ OTOYOLU İHALESİ İPTAL Mİ OLDU ?

Denizli-Aydın otoyolu ihalesinin iptal olduğu iddia edildi. İşte detaylar..

AYDIN DENİZLİ OTOYOLU İHALESİ İPTAL Mİ OLDU ?
08 Ağustos 2019 - 12:19

Denizli-Aydın otoyolu ihalesinin iptal olduğu iddia edildi. 11 Haziran’da onaylanan Aydın-Denizli Otoyolu İhalesi’nin iptal edildiğini öne sürüldü. İhaleyi 5,3 milyar lira yatırım bedeliyle Çin-Türkiye ortaklığı kazanmıştı.

Aydın Hedef Gazetesinin haberine göre İYİ Parti Aydın İl Başkanı Cemal Sarı, 11 Haziran’da onaylanan Aydın-Denizli Otoyolu İhalesi’nin iptal edildiğini öne sürdü. Sarı, Aydın-Denizli Otoyolu Projesi’nde ihaleyi alan firmanın sözleşmeyi imzalamaya gitmediğini ve dolayısıyla ihalenin iptal edildiğini iddia etti.

”Projenin İptali Aydın ve Denizli’de Hayal Kırıklığı Yarattı”

Başkan Sarı,“İzmir-Aydın Otoyolu’nun devamında yer alan ve kesintisiz olarak Antalya’ya kadar devam etmesi planlanan otoyolun ikinci etabını oluşturan Aydın-Denizli Otoyolu’nun ihalesi 26 Mart 2019 tarihinde yapılmış ve İhale 5,3 milyar lira yatırım bedeliyle Powerchina İnternational Group, Powerchine Road Bridge Group ve Özgün İnşaat ortaklığı konsorsiyumuna verilmişti. 11 Haziran 2019 tarihinde ise ihale ilgili bakanlıkça onaylanmıştı. Yap-İşlet-Devret modeliyle yapılacak söz konusu otoyolun toplam uzunluğu bağlantı yolları dahil 154 km olacaktı. Otoyolun yapım süresi 3 yıl öngörülmüş ve işletme süresi de 17 yıl 9 ay 18 gün olarak belirlenmişti. Ancak, basından takip ettiğimiz kadarıyla, ihaleyi alan firma sözleşmeyi imzalamaya gitmemiş ve dolayısıyla ihale iptal olmuştur. Daha önce de 3 kez iptal edilen otoyol projesinin yeniden iptali, Aydın ve Denizli’de hayal kırıklığı yaratmıştır” ifadelerini kullandı.

Bir önceki haberimiz olan KURBAN ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ ? başlıklı haberimizi de okumanızı öneririz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları https://haberlerdenizli.com tarafımıza aittir, haberleri kopyalamayınız.

Sed odio ultricies et, non venenatis ut dolor. Praesent justo massa felis