Denizli | haber | son dakika | yerel haber | haberlerdenizli.com

Babadağ toki konutlarında ki usulsüzlük iddialarına yanıt geldi

Denizli’nin Babadağ ilçesinde bugün yapılan Toki kuraları ile ilgili usulsüzlük iddiası ortalığı karıştırmıştı. Salim Demirezen kendisi hakkında yapılan haberlere yönelik bir açıklama yaptı.

Babadağ toki konutlarında ki usulsüzlük iddialarına yanıt geldi
13 Haziran 2020 - 22:23

Babadağ toki konutlarında kendi oğlu dahil eş dost ve akrabalarını toki kuralarında listeye yazdığı iddia edilen eski başkan açıklama yaptı. Babadağ’lı yöneticiler ve Ak Partili bazı isimlerin de tepkilerini gösterdiği olay da Salim Demirezen ‘İddialar gerçek dışı’ demekle yetindi.

İşte Salim Demirezen’in iddiaları ortaya atanlara ve basın yoluyla vatandaşa aktaranlara cevap mahiyetinde ki açıklaması.

“Bugün internet sitelerinde ‘’ Toki kuraları ilçeyi karıştırdı’’ şeklinde Babadağ ile ilgili haber yapılmıştır.
Konuyla ilgili açıklama gereği doğmuştur. Kamuoyunun sağlıklı bilgilenmesi için bu açıklamayı yapıyorum
1- Şahsımın iddialara sessiz kaldığı doğru değildir. Her vatandaşımız aydınlatılmaktadır. Ayrıca haberi yapanlardan hiçbir kimse görüş sormak için beni aramış değildir.
2- İlçemizin karıştığı gibi bir husus yoktur. Bu yanlış bir yorumdur.
3- Devletimizin büyük katkısı ve çabalarımızla ortaya çok başarılı bir konut uygulaması ortaya çıkmıştır. Böyle olunca katılım koşullarında engel görünen hemşerilerimizin birkaçının üzüntü ile tepki vermesini anlayışla karşılamak gereklidir. Bu tepki verenlerin içinde Ak partilerin de bulunması partimizin adaletini gösterir ve bu şikayetçi olduğu söylenen arkadaşlarımızın da başvurusu kabul edilmeyenlerin içinde olduğunu düşündüğümüzde üzüntüleri anlaşılmaktadır.
4- Bunu kabartıp sorun göstermek Babadağ’ı sevmeyenlerin işidir, bundan kaçınmak gerekir.
5- Haberlerde şimdiki ilçe belediye başkanı ve bir milletvekilinin adı yarım yamalak geçmiştir. Yanlışlık olsa gerektir. Beyanları var mıdır yok mudur hiç belli değildir. Bu nedenle bir şey söylemek cevap vermek mümkün değildir.
6- Şahsımla ilgili yakınlarını kayırma iddiaları tamamıyla iftiradır. İspat etmeyen iftiracı ve alçaktır.
7- TOKİNİN katılım koşullarının temel unsurlarından engellerinden biri ADINA KAYITLI TAŞINMAZ BULUNMASI’dır. Kuraya katılma hakkı elde edemeyen hemşerilerimizin durumu bu nedenledir.
8- Bu engeli olmasına rağmen kuraya katıldığı iddia edilen varsa isimleri derhal bize verilmelidir. Biz Ak parti olarak takipçisiyiz.
9- Güzel Babadağımıza bu güzel eserin hayırlı olmasını dileriz. Ev talebi olan vatandaşımızın ihtiyaçları her zaman devletimizce ilgiyle ele alınacağından yeni eserler üretileceğinden kimsenin şüphesi olamaz.”

haberlerdenizli.com sitesinde yer alan herhangi bir içerik yazılı izin olmadan kopyalanamaz, değiştirilemez ve diğer basılı ve dijital alanlarda kullanılamaz.

vulputate, ut ut Aenean lectus leo. odio mattis dapibus