Denizli | haber | son dakika | yerel haber | haberlerdenizli.com

Bakan Koca, 20 Temmuz Koronavirüs tablosunu açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüsü salgınıyla ilgili güncel tabloyu açıkladı. 20 Temmuz Pazartesi gününün tablosuna göre, son 24 saatte 17 kişinin hayatını kaybetmesi sonucu can kaybı 5 bin 508 oldu. Vaka sayısı da 931 artarak 220 bin 572’ye yükseldi.

Bakan Koca, 20 Temmuz Koronavirüs tablosunu açıkladı
21 Temmuz 2020 - 1:06

Sosyal medya hesabından güncel verilere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bakan Koca, son 3 gündür ortalama günlük vaka sayısının en yüksek olduğu 5 ilin İstanbul, Ankara, Gaziantep, Şanlıurfa ve Bursa olduğunu açıklarken, en düşük 5 ilin ise Artvin, Bilecik, Tunceli, Edirne ve Bayburt olduğunu belirtti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından corona virüsünden kaynaklı yeni can kayıplarını ve vaka sayısını açıkladı.

Tabloya göre, Türkiye’de son bir gün içinde 931 yeni vakanın tespit edilmesi sonucu vaka sayısı 220 bin 572’ye yükseldi. Bugün 17 vatandaşımızın daha coronadan hayatını kaybetmesiyle, vefat edenlerin sayısı 5 bin 508 oldu.
Açıklanan verilerde bugün 43 bin 404 corona testi yapıldığı belirtilirken, toplam test sayısının 4 milyon 316 bin 781’e ulaştığı ifade edildi. İyileşen hasta sayısının da 992 artarak 203 bin 2’ye yükseldiği açıklandı.
Corona virüsü nedeniyle yoğun bakımda bulunan hasta sayısının bin 243, entübe hasta sayısının da 385 olduğu belirtildi.

20 temmuz guncel koronavirus tablosu - Bakan Koca, 20 Temmuz Koronavirüs tablosunu açıkladı

İŞTE VAKA SAYISININ EN YÜKSEK VE EN DÜŞÜK OLDUĞU İLLER

Salgınla ilgili son tabloyu sosyal medya hesabından değerlendiren Bakan Koca, şu ifadeleri kullandı:

SON ÜÇ GÜNDÜR ortalama günlük vaka sayısı EN YÜKSEK beş ilimiz: İstanbul, Ankara, Gaziantep, Şanlıurfa, Bursa. EN DÜŞÜK 5 ilimiz: Artvin, Bilecik, Tunceli, Edirne, Bayburt.

Tunceli, Nevşehir, Kastamonu, Artvin ve Aksaray’daysa şu an pnömonili hastamız yok.

haberlerdenizli.com sitesinde yer alan herhangi bir içerik yazılı izin olmadan kopyalanamaz, değiştirilemez ve diğer basılı ve dijital alanlarda kullanılamaz.

lectus nunc leo elit. neque. ante. felis ipsum Aenean vulputate, ipsum