Denizli | haber | son dakika | yerel haber | haberlerdenizli.com

Başkan Örki’den 30 Ağustos Mesajı

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, 30 Ağustos Zaferi’nin 97. yılında yayımladığı mesajda, Türk Milleti’nin bağımsızlık uğruna verdiği mücadelelerden zaferle çıkmasının en önemli nedeninin milli birlik ve beraberlik bilinci olduğunu bildirdi.

Başkan Örki’den 30 Ağustos Mesajı
30 Ağustos 2019 - 19:07

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Türk Milleti’nin altın harflerle yazılmış zaferlerinden biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. yılına ulaşmanın gururunu yaşadıklarını ifade etti. “Türk Milleti bağımsızlığı uğruna, işgalci devletlere karşı çok büyük mücadeleler vermiş, sayısız zaferlere imza atmıştır” diyen Başkan Örki, “30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Mustafa Kemal’in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz da bu zaferlerden biridir. 30 Ağustos Zaferi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan sonra kazanılan bir zafer olarak, bağımsızlığımızın ilelebet süreceğine dair tüm dünyaya verdiğimiz ilan niteliğindedir. Bu zafer, Türk Milleti’nin milli mücadele ruhunun, birlik ve beraberliğinin, vatan sevgisinin gücünü de göstermiştir. Bu vesileyle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere milli mücadelemizin bütün şehit ve gazilerini rahmet ve şükranla anıyor, Türk Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Bir önceki haberi Denizli Büyükşehir Belediyesi Vatandaşları Bilgilendiriyor okuyun.

haberlerdenizli.com sitesinde yer alan herhangi bir içerik yazılı izin olmadan kopyalanamaz, değiştirilemez ve diğer basılı ve dijital alanlarda kullanılamaz.

lectus Praesent Donec dictum tempus ultricies