Denizli | haber | son dakika | yerel haber | haberlerdenizli.com

Boğaziçi’nde İmece Usulü Festival Tadında Buluşma

Baklan ilçesinin Boğaziçi köyünde (Mahalle) vatandaşların geçmişi yad etmek ve yeni kuşak ile eski kuşağın bir araya gelmesi adına düzenlenen buluşma festivalleri aratmadı. Köylülerin imece usulü düzenlediği buluşmada önce yemek verildi, akşam saatlerinde de canlı müzik eşliğinde doyasıya eğlenildi.

Boğaziçi’nde İmece Usulü Festival Tadında Buluşma
16 Ağustos 2019 - 17:05

Baklan ilçesinin Boğaziçi Mahallesi’nde yeni nesil ile eski nesili bir araya getirmek ve geçmişteki dostlukları unutturmamak adına büyük bir adım atıldı. Önce sosyal medya üzerinde bir araya gelen Boğaziçi Mahallesi sakinleri bu birlikteliği Çalkebir Kültür ve Dayanışma Derneği adını verdikleri kuruluşta bir araya getirdi.

İlk buluşmalarını geçen yıl gerçekleştiren Çalkebir Kültür ve Dayanışma Derneği, bu anlamlı buluşmanın 2.’sini de bu yıl düzenledi. Denizli’de, farklı şehirlerde ve yurtdışında yaşayan vatandaşların eski günleri yad etmek için bir araya geldiği buluşma festivalleri aratmadı.

Boğaziçi Mahallesi sakinleri tarafından imece usulü düzenlenen Çalkebir Kültür ve Dayanışma Derneği buluşmasında binlerce vatandaş bir araya geldi. Buluşmanın ilk adımında Boğaziçi caminin altında yemek verildi. Yemeğe katılan vatandaşların kimisi yeni tanıştı, kimisi de eski günleri yad etti.

Yemeğin ardından akşam saatlerinde köy meydanında lokma döküldü, kurulan sahnede canlı müzik verildi. Canlı müzik ile buluşmaya katılanlar doyasıya eğlendi.

Gecenin sonunda konuşma yapan Çalkebir Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Akbay, “ Öncelikle derneğimizin kurulmasında ve gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde destek veren tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Derneğimizin kuruluş amacı geçmişi unutmamak, geçmişi yeni neslimize aktarmak ve dostluklarımızın bitmemek üzere yaşam boyu devam etmesidir. Bu yıl 2.’sini düzenlediğimiz buluşmamızın devamını getirerek bizden sonra gelecek olan kuşaklara bu birlikteliğimizi aktarmak istiyoruz. Bu buluşmalarımızın artması içinde tüm köylülerimizi Çalkebir Kültür ve Dayanışma Derneği’nü üye olmaya davet ediyoruz” dedi.

Boğaziçili Şehitler Adına Anıt Yapılması İçin Destek İstedi

Çalkebir Kültür ve Dayanışma Derneği hatırası olarak da anlamlı bir konuya değinen Başkan Akbay, “ Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımızın kurtuluşuna hizmet eden köyümüzün şehitlerinin adına köyümüze uygun görülecek bir yere şehitlerimizin isminin unutulmaması üzerine dernek olarak hemşehrilerimizin katkılarıyla anıt yaptırmak istiyoruz. Yapılan desteklerin ardından Çanakkale’de şehit olmuş tüm şehitlerimizi köyümüzde anılmak üzere uygun görülecek bir yere anıt yaptırarak onların ismini ölümsüzleştirmek istiyoruz” sözlerini kullandı.

Çalkebir Kültür ve Dayanışma Derneği yönetimi; Ahmet Akbay başkan, Abidin Aycan başkan yardımcısı, Hasan Gökçe sayman, Mehmet Kocaertuğrul sekreter, Yıldız Bahçıvanoğlu üye.

haberlerdenizli.com sitesinde yer alan herhangi bir içerik yazılı izin olmadan kopyalanamaz, değiştirilemez ve diğer basılı ve dijital alanlarda kullanılamaz.

Praesent Sed libero sem, felis Donec id ut adipiscing