Denizli | haber | son dakika | yerel haber | haberlerdenizli.com

BÜYÜKŞEHİR’İN SU ZAMMINA YASİN ÖZTÜRK TEPKİ GÖSTERDİ

Denizli Büyükşehir Belediyesinin 2020 yılı için belirlediği su fiyatlarına Denizli İyi Parti milletvekili Yasin Öztürk sert tepki gösterdi.

BÜYÜKŞEHİR’İN SU ZAMMINA YASİN ÖZTÜRK TEPKİ GÖSTERDİ
26 Kasım 2019 - 22:25

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi’nde 2020 yılı için su tarifeleri yeniden revize edildi. Suyun metreküp fiyatı Merkezefendi ve Pamukkale’de 3,50 TL’den 4,20 TL’ye çıkartıldı. İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, açıklama yaparak, “yüzde 50 açık, yüzde 25 gizli zamma “evet” diyen Meclis üyelerini ve Belediye Başkanı Osman Zolan’ı vatandaşlarımıza ve Allah’a havale ediyorum. Vatandaştan korkmuyorsunuz bari Allah‘tan korkun” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi’nde akşam saatlerinde alınan kararın ardından yazılı açıklama yapan İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, şu ifadelere yer verdi:

31 Mart yerel seçiminden önce seçim vaadi olarak; bu yıl suya zam yok diye söz verenler!!! Köprüyü geçtikten sonra, önce Temmuz 2019’da zam yaptılar. Şimdi de bugün 2020 için su tarifelerini yeniden revize etme bahanesiyle bir daha zam yaptılar.

Merkez ilçelerimizde (Pamukkale ve Merkezefendi) 0-15 metreküp için 2.90 TL olan tarifeyi, Temmuz’da 3.50 TL’ye, şimdi ise 4.20 TL’ye çıkararak toplamda yüzde 44.83, diğer 17 çevre ilçemizde ise 0-15 metreküp için 2.00 olan tarifeyi, önce 2.40’a şimdi ise 3.00’e çıkararak toplamda yüzde 50 zam yaptılar. “

Dilim ayarlaması ile suya bir de gizli zam yapıldığını ifade eden İYİ Partili Öztürk, “Ayrıca ilave şark kurnazlığı yaparak ilk dilimi, kademeyi 0-15 metreküpten, 0-12 metreküpe düşürerek yüzde 25 gizli zam yaptılar ve vatandaşın 3 metreküp suyunu daha çaldılar” dedi.

“Bu konuda Büyükşehir Belediye Meclis üyelerimiz sonuna kadar mücadele edip ret oyu vermişlerdir. Meclis üyelerimizi kutluyorum ve ülke genelinde yüzde 8.85 enflasyon açıklanmasına rağmen, yüzde 50 açık, yüzde 25 gizli zamma “evet” diyen Meclis üyelerini ve Belediye Başkanı Osman Zolan’ı vatandaşlarımıza ve Allah’a havale ediyorum. Vatandaştan korkmuyorsunuz bari Allah‘tan korkun.”

haberlerdenizli.com sitesinde yer alan herhangi bir içerik yazılı izin olmadan kopyalanamaz, değiştirilemez ve diğer basılı ve dijital alanlarda kullanılamaz.

libero. libero id at porta. consectetur elementum ultricies nec