Denizli haber – haberlerdenizli – Denizli Haberleri

ÇİVRİL BELEDİYE MECLİSİ’NDE FLAŞ KARAR!

Çivril Belediye meclisinden çıkan T.C ile ilgili alınan karar herkesi şaşırttı.

ÇİVRİL BELEDİYE MECLİSİ’NDE FLAŞ KARAR!
16 Mayıs 2019 - 19:18

Çivril Belediye meclisinden çıkan T.C ile ilgili alınan karar herkesi şaşırttı. Çivril Belediye Mayıs Ayı Meclis Toplantısında Çivril Belediyesi tabelasına Türkiye Cumhuriyetini simgeleyen T.C. eklenmesi Cumhur İttifakı oyları ile reddedildi.

Çivril Belediyesi tabelasına Türkiye Cumhuriyeti ibaresinin eklenmesinin gündem maddesi olarak görüşülmesini talep eden Millet İttifakının bu istemi Cumhur İttifakı içinde yer alan MHP Meclis Üyesi Lütfi Karaman dışında Başkan Av. Niyazi Vural başta olmak üzere AKP ve MHP meclis üyelerinin oyları ile reddedildi.

Çivril Millet İttifakı Tepki Gösterdi

Çivril Millet İttifakı Meclis üyeleri alınan karara tepki gösterek “Çivril Halkı Cumhuriyeti Diline Alamayanları Utançla anacaktır” dedi ve devamında şunları söyledi:

“Çivril halkı “Çivril Millet İttifakı Meclis üyeleri olarak Mayıs Meclis toplantımızda Belediye tabelasının önüne T.C. Türkiye Cumhuriyeti ifadesinin konulmasının Gündeme alınması için verdiğimiz dilekçe Cumhur ittifakı Meclis üyelerinin 13 üyesi ve Başkan Niyazi Vural tarafından reddedilerek gündeme alınmamıştır. Türkiye ve Cumhuriyetten rahatsız olanlar bir kez daha gerçek yüzlerini göstermiş, tabelada dahi olsa Türk ve Cumhuriyet olgularına tahammülleri olmadığını göstermiştir. Çivril halkı Türklüğünden utanan ve tabelaya dahi koymaktan korkan Cumhuriyeti diline alamayanları utançla anacaktır. Oylamada T.C. ibaresinin tabelaya konması yönünde oy kullanan Cumhur ittifakının MHP’li Meclis üyesi Lütfü Karaman’ı cesareti ve ilkeli duruşundan dolayı kutlarım. Türklük ve Cumhuriyet tabelalardan kalksa bile bu milletin kalbinden asla silinmeyecek silinmeyecektir”

kaynak: genccivrilgazetesi

Bir önceki haberimiz olan DENİZLİ DEVLET HASTANESİ'NDE NELER OLUYOR ? başlıklı haberimizi de okumanızı öneririz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları https://haberlerdenizli.com tarafımıza aittir, haberleri kopyalamayınız.

Curabitur mattis venenatis ut amet, neque. sed libero mi, id consequat. odio