Çivril'den deprem bölgesine giden yağmacılar yakalanıp tokat ve yumruklarla dövüldü - Denizli Haber

27 Mart 2023 - 05:58

Çivril’den deprem bölgesine giden yağmacılar yakalanıp tokat ve yumruklarla dövüldü

Denizli’nin Çivril ilçesinden deprem bölgesine yağmacılığa giden şahıslar vatandaşlar tarafından yakalanıp önce tokatlar ve yumruklarla dövüldü, ardından emniyet güçlerine teslim edildi.

Çivril’den deprem bölgesine giden yağmacılar yakalanıp tokat ve yumruklarla dövüldü
Son Güncelleme :

11 Şubat 2023 - 1:03

6 Şubat günü saat 04.17’de Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depremin yarattığı yıkım, saat 13.24’te Elbistan ilçesinde yaşanan 7.6 büyüklüğündeki ikinci depremle katbekat arttı. Türkiye’nin 10 kentinde büyük yıkıma yol açan depremin üzerinden 100 saatten fazla bir süre geçti. Bir yandan arama-kurtarma çalışmaları sürerken bir yandan da depremi fırsat bilen yağmacılar deprem bölgesine akın etti.

İnsanların hayatlarını kaybettiği, yaşayanların yakınlarını aradığı asrın felaketinin ardından kendilerine çıkar sağlamaya çalışanlar hakkında vatandaş ve emniyet güçleri teyakkuza geçti. Sosyal medyaya düşen bir videoda Denizli’nin Çivril ilçesinden olduğunu söyleyen şahıslar deprem bölgesinde yağmacılık yaparken yakalandı. Önce tokatlarla ardından yumruklarla dövülen şahsın, Nerelisin sorusuna verdiği cevap Denizlili vatandaşları üzdü. Çivril ilçesinden olduğunu söyleyen şahsa sorulan ‘Daha önce geldin mi? sorusuna karşılık verdiği ‘hayır’ cevabının ardından tokat ve yumruklarla dövüldü.

Şahıslar daha sonra polis ekiplerine teslim edildi.

İşte o video: