Denizli | haber | son dakika | yerel haber | haberlerdenizli.com

DENİZLİ 2. EMLAK VE YAPI FUARI AÇILDI

DENİZLİ 2. EMLAK VE YAPI FUARI AÇILDI
27 Eylül 2019 - 11:29

Türkiye’nin kendi alanında ilk ve tek fuarı Denizli 2. Emlak ve Yapı Endüstri Fuarı DEYEF’i Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ve Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan ile beraber açtı. 33 standın yer aldığı fuar, 26-29 Eylül arasında açık kalacak.

İlki geçen sene düzenlenen ve büyük beğeni toplayan DEYEF – Denizli 2. Emlak ve Yapı Endüstri Fuarı, 1 yıl aradan sonra yeniden aynı yerde kapılarını ziyaretçilerine açtı. Denizli Büyükşehir Belediyesi EGS Park Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki açılış merasimine, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ve Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli İnşaat Malzemesi Satıcısı İş Adamları Derneği (DİMSİAD) Başkanı Murat Tuncer, fuardaki işletmelerin yetkilileri ile çalışanlarının beraberinde çok sayıda basın mensubu katıldı.

deyef kurdela acilis - DENİZLİ 2. EMLAK VE YAPI FUARI AÇILDI

HIZARCIOĞLU: “EV ALACAKLAR İLE EVİNİ YENİLEYECEKLER İÇİN BÜYÜK FIRSAT”

Fuarı düzenleyen İZGİ Fuarcılık Sorumlusu Mustafa Kemal Hızarcıoğlu, katılımcılar ile davetlilere ilgi ve desteklerinden dolayı teşekkür etti. Denizlililer’i, fuarlarına davet etti. Hızarcıoğlu, “Denizli’nin bölgesel fuarlara ev sahipliği yapabilmesi için, DEYEF önemli bir organizasyondur. Bu organizasyonun büyüyerek yaşaması için tüm Denizli halkının sahip çıkması ve ziyaret etmesi gerekir. Bu fuar, alıcılar açısından, büyük işletmelerin sunmuş olduğu avantajları fırsata çevirme zamanıdır.” dedi.

dto ugur erdogan deyef - DENİZLİ 2. EMLAK VE YAPI FUARI AÇILDI

DTO, KONUT FAİZLERİNDE DÜĞMEYE İLK BASAN OLDU

Erdoğan, Haziran’da başlattıkları DTO’dan Herkes İçin Konut Desteği başlıklı kampanyalarını hatırlattı. Konuşmasının başında konut sektöründeki en büyük sıkıntılardan biri olan faizlerin düşürülmesiyle ilgili düğmeye basan ilk isim olmalarından duydukları sevinci paylaşan Başkan Erdoğan, bu sayede piyasalara yön verdiklerini görmenin gururunu başından geçenleri vurguladı.

Erdoğan, “Aylar öncesinde, herkesten önce DTO’dan Herkes İçin Konut Desteği adı altında bir kampanya başlattı. Denizli’deki bankalarla, üyelerimize 0,98’den başlayan oranlarla kredi imkânı sağlayacak bir protokol imzaladık. Bu sayede, sektördeki ilgiyi ve algıyı tazeleyip artırarak, arza hazır konut stokuna olan talebi harekete geçirdik. Piyasalara, 120 milyon TL’lik önemli bir finansal hareketlilik getirdik. Biz, 4 aylık sıkı bir hazırlığın ardından, geçen haziranda bu projeyi yürürlüğe sokmuştuk. Bizden aylar sonra da, başta Merkez Bankası ve kamu bankaları olmak üzere ardından da özel bankalar, yurt genelinde benzer indirimler başlattı.

Cumhurbaşkanımızın ve hükümetin yaptığı çalışmalar ile, Merkez Bankası’nın üst üste gelen faiz indirimleriyle beraber, kamu ile özel bankalar da faiz indirimine gitti. Bunun gayrimenkul ve emlak sektörlerine kısa zamanda olumlu yansımaları oldu. Tüketiciler, yeniden konut işletmelerinın kapılarını çalmaya başladı. Kısa ismiyle DEYEF veya Denizli 2’nci Emlak ve Yapı Endüstri Fuarımız da böyle bir süreçte gerçekleştiriliyor. Faizlerin düşüşünü fırsata çevirmek isteyen tüketiciler ile satıcılarımız için, yeni bir avantaj daha sağlayacaktır. İnşaat, gayrimenkul ve yapı fuarları, bizler için önemli… Çünkü, bu sektörler Denizli ekonomisinin temel dinamiklerinden. Biz de o sebeple, bu girişimi destekledik. İzgi Fuarcılık Sorumlusu Mustafa Kemal Hızarcıoğlu ile firmalarımızı kutluyorum. Organizasyonun, beklentilerin üzerinde başarılı ve bereketli olmasını diliyorum.” dedi.

DİMSİAD BAŞKANI TUNCER: “BU FUAR, ALANINDA TEKTİR”

Fuardaki hedeflerinin yalnızca Denizli olmadığını ifade eden DİMSİAD Başkanı Murat Tuncer ise, “Bu işe başlarken, asıl hedefimiz, bölgesinin en iyi ili olarak inşaat piyasasında öncü bir şehir olarak bölgemize hitap eden bir fuar oluşturmaktı. Bu bölgede inşaat ile alakalı çok büyük bir fuar yok. Biz bunu yapabiliriz diye düşündük ve inandık. Türkiye’deki yapıcıları ve malzemecileri bir araya toplayan bir fuar oluşturduk. Alanında tek. Bizi bugüne dek hiç yalnız bırakmayan Denizli Ticaret Odası Başkanı Sayın Uğur Erdoğan’a da desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.” diye konuştu.

deyef acilis - DENİZLİ 2. EMLAK VE YAPI FUARI AÇILDI

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ZOLAN, BAŞKAN ERDOĞAN’I KUTLADI

“DTO Başkanımız Uğur Erdoğan’ın olağanüstü çabası var. Başlangıçlar zordur. Ancak, onlar, bu işi başardılar. Hayırlı olsun” diyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da, Denizli’nin gün geçtikçe büyüdüğüne dikkat çekti. Başkan Zolan, “Denizli, nereden nereye geldi… Hedeflerimiz büyüktü; problemleri bir bir çözerek belli bir noktaya geldik. Tabi ki daha alacağımız mesafeler var. Denizli, bir merkez olsun; özellikle de fuarların yapıldığı bir şehir olsun istiyoruz. Bununla ilgili uzun yıllarıdır çabasımiz var. Gayretleri dolayısı ile İzgi Fuarcılık, DİMSİAD, Ticaret Odası’na çok teşekkür ediyorum. Başkanımız Uğur Erdoğan’ın da olağanüstü çabası var. Başta onlar olmak üzere, yapı ve gayrimenkul piyasasında emek veren, gayret gösteren işçimizden mühendisimize, müteahhidimizden mimarımıza kadar ne kadar ter akıtan, adım atıp bu camiaya katkıda bulunan kim varsa kutluyor, çok teşekkür ediyorum.” dedi.

BAŞKAN ERDOĞAN’A PLAKET VERİP TEŞEKKÜR ETTİLER

İZGİ Fuarcılık ile DEYEF’te yer alan şirketler, DTO Başkanı Erdoğan’a plaket vererek teşekkür etti. Başkan Erdoğan bu arada diğer protokol üyeleriyle beraber, TMMOB Mimarlar Odası Denizli Şubesi’nin sergisini de açtı.
Bu yıl “Düşlediğiniz Ev, Eviniz İçin Düşlediğiniz Her Şey’’ sloganıyla hazırlanan fuar, kendi alanında Türkiye’nin ilk ve tek fuarı olma özelliğini koruyor. Aralarında Denizli Ticaret Odası, Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Merkezefendi Belediyesi ile sektördeki Denizli’nin lider şirketlerından Ateş Gayrimenkul ve Şahanlar Group’un beraberinde Nebioğlu İnşaat, Towers İnşaat, Alsaş Alüminyum, Doğrucam gibi 30 birbirinden farklı ismin stantlarının yer aldığı fuar, ev alacaklar ile evini yenileyeceklere büyük avantajlar sunacak.
Fuar, ücretsiz ziyaret edilebilecek. 28-29 Eylül’de 10.00 – 19.00 saatleri arasında açık kalacak fuarda, konut projeleri, prefabrik yapılar, banyo ve mutfak ürünleri, akıllı ev teknolojileri, güvenlik sistemleri, aydınlatma ve elektrik ürünleri, yalıtım ürünleri, mobilya bahçe ve peyzaj ürünleri gibi pekçok ürün sergilenecek.

Bir önceki haberi AK PARTİ MİLLETVEKİLİ NİLGÜN ÖK, DTO MECLİSİNDE okuyun.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    haberlerdenizli.com sitesinde yer alan herhangi bir içerik yazılı izin olmadan kopyalanamaz, değiştirilemez ve diğer basılı ve dijital alanlarda kullanılamaz.

    ut nec vulputate, efficitur. facilisis Praesent fringilla