Denizli | haber | son dakika | yerel haber | haberlerdenizli.com

DENİZLİ İYİ PARTİ’DE KAYYUM KRİZİ

Denizli İyi Parti İl başkanlığına kayyum atanmasını isteyen bir kişi Denizli 2. Sulh Mahkemesine başvuru yaptı.

DENİZLİ İYİ PARTİ’DE KAYYUM KRİZİ
04 Ekim 2019 - 11:40

Denizli İYİ Parti üyelerinden bir kişi, Denizli İYİ Parti İl Başkanlığı’na kayyum atanması için Denizli 2’inci Sulh Mahkemesine başvuruda bulundu. İl Başkanı Hasan Akgün’ün yerine kayyum atanmasını isteyen üyeler geçici atamalar ve İyi Parti’de geçtiğimiz günlerde yaşanan olayları gerekçe gösterdi.

iyi parti denizli kayyum - DENİZLİ İYİ PARTİ'DE KAYYUM KRİZİ

Denizli İyi Parti’de sular durulmuyor. Önceki il başkanı Hasan Hüseyin Bozkurt ve ekibinin istifası sonrasında iddia edilen tartışmalar yeni bir boyut kazandı. Hasan Hüseyin Bozkurt’un yerine eski il başkanı Hasan Akgün’ün getirilmesi ve Denizli Milletvekili Yasin Öztürk’ün parti içi tutumu bu duruma neden olarak gösteriliyor.

İYİ Parti Denizli İl Başkanlığı kongreye gitmek için üyeleriyle görüşüp yeni yönetim oluşturmaya çalışırken parti içinden bir kişi yönetime kayyum atanması için mahkemeye başvurdu. Eğer mahkeme kararı onaylarsa Denizli İyi Parti İl Başkanlığına kayyum atanacak.

Bir önceki haberi YEREL YÖNETİMLER YASASINDA KÖKLÜ DEĞİŞİKLİKLER GELİYOR okuyun.

haberlerdenizli.com sitesinde yer alan herhangi bir içerik yazılı izin olmadan kopyalanamaz, değiştirilemez ve diğer basılı ve dijital alanlarda kullanılamaz.

Phasellus ut ut fringilla libero ut lectus mattis venenatis libero. commodo eget