DENİZLİ'DE ENGELLİ GENÇ, SAHALARA DÖNECEK - Denizli haber - haberlerdenizli - Denizli Haberleri

Denizli haber – haberlerdenizli – Denizli Haberleri

DENİZLİ’DE ENGELLİ GENÇ, SAHALARA DÖNECEK

32 Yaşındaki İşitme Engelli Süleyman Önür, Paü Hastanesinde sağlığına kavuştu.

DENİZLİ’DE ENGELLİ GENÇ, SAHALARA DÖNECEK
148
28 Şubat 2019 - 12:33

Motorsiklet kazası sonucu sağ ayak topuk bölgesinde doku kaybı olan işitme engelli ve aynı zamanda profesyonel hentbol oyuncusu olan genç hasta Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yapılan serbest doku nakli operasyonuyla sahalara geri dönme şansı yakaladı.

haberlerdenizli ameliyat - DENİZLİ'DE ENGELLİ GENÇ, SAHALARA DÖNECEK
Ameliyat

Bulunduğu motorsiklete araba çarpması sonucu yaralanan ve Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servise kaldırılan 32 yaşındaki bir çocuk babası işitme engelli Süleyman Önür sağ ayak topuk bölgesinde topuk kemiğine kadar deri ve deri altı dokuda büyük hasar olması nedeni ile Plastik Cerrahi bölümü tarafından acil olarak ameliyata alındı. İlk müdahalesinin ardından hasta PAÜ Hastanesi Plastik Cerrahi Kliniğine yatırılan hasta seri ameliyatlar ile yara yerinde tüm ölü dokular temizlendi. Aynı zamanda profesyonel hentbol oyuncusu olan genç hastanın sahalara geri dönebilmesi için topuk dokusunun fonksiyonel olacak şekilde tekrar yapılması planlandı.

Süleyman Önür Sahalara Dönebileceği İçin Çok Mutlu

Ameliyat sonrası ayağa kalkan genç çok mutlu olduğunu belirtti. Operasyonu yapan öğretim üyesi Dr. Ramazan Hakan Özcan yapılan ameliyat ile topuk dokusunun yeniden oluşturulduğunu ve hastanın tekrar sahalara dönebileceğini belirtti.

Plastik Cerrahi AD. Dr. Öğretim Üyesi Ramazan Özcan ameliyat hakkında yaptığı açıklamada, “planlanan operasyon ile sol kürek kemiği yan kısmından damarları ile birlikte alınan cilt dokusu topuk bölgesine aktarıldı. Mikrocerrahi olarak damarların dikilmesi ile hastanın sırtından alınan dokunun beslenmesi sağlandı. Hastanın bu işlem ile sağ topuğunda sol topuğuna göre yükseklik farkı olmadığı, hastanın uygun fizik tedavi sonrası sahalara dönebilecek” diye konuştu.

Bir önceki haberimiz olan DENİZLİ'NİN EN MODERN HASTANE ÇAMAŞIRHANESİ PAÜ'DE başlıklı haberimiz denizli ve haberlerdenizli hakkında bilgiler verilmektedir.


Enes Kaygın

Enes Kaygın

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları tarafımıza ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.