DENİZLİ'DE O YOLDA RADAR KONTROLÜ ARTIRILDI - Denizli haber - haberlerdenizli - Denizli Haberleri

Denizli haber – haberlerdenizli – Denizli Haberleri

DENİZLİ’DE O YOLDA RADAR KONTROLÜ ARTIRILDI

Denizli’nin O yolunda radar kontrolü arttırıldı. İşte Detaylar

DENİZLİ’DE O YOLDA RADAR KONTROLÜ ARTIRILDI
3.178
14 Mayıs 2019 - 15:34

Son günlerde aşırı sürat ve araçların kontrolden çıkması sonucu meydana gelen kazalar nedeni ile Çal ilçesinde Jandarma ekipleri Denizli yolu üzerinde radar denetimlerini sıklaştırdı.

Çal Jandarma Komutanlığı Trafik Ekipleri, Çal-Denizli yolunda radar denetim görevlerini sıklaştırdı. Son günlerde ülke genelinde aşırı sürat ve araçların kontrolden çıkması sonucu meydana gelen kazalar üzerine normalde yapılmakta olan radar kontrollerine yoğunluk verildi.

Sürücülerin cezaya muhatap olmamaları, özellikle kaza yaparak can ve mal kaybına sebep olmamaları için uyması gereken hız limitleri ise şöyle;
Hız Limiti Gidiş geliş aynı olan asfalt yollarda; özel otomobiller için 100+9, panelvanlar ve hafif ticari araçlar için 90+9, otobüs, kamyon vs. için 80+8 bölünmüş yollarda otomobiller için 110+9 panelvanlar ve diğer ticari araçlar için 100+9 büyük tonajlı araçlar için 90+9; otobanlarda ise özel araçlar 120+12, panelvanlar için 110+10 Ceza kategorileri ise birinci kategoride 235.00 TL, İkinci kategoride 488.00 TL ve üçüncü kategoride 1.002.00 TL ceza uygulanmaktadır. Şehir içi ve yayaların çok olduğu okul yakınları özel uygulamaya tabidir.

Kaynak calgucu.net

Bir önceki haberimiz olan ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİNDEN ANLAMLI PANEL başlıklı haberimizi de okumanızı öneririz.


Enes Kaygın

Enes Kaygın

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları tarafımıza ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.