Denizli haber – haberlerdenizli – Denizli Haberleri

DENİZLİ’DE OTOBÜSLERE ZAM GELECEK Mİ ?

Denizli’de Minibüs ücretlerine zam geldi. Peki Büyükşehir Belediye otobüsleri zam yapacak mı ? işte detaylar..

DENİZLİ’DE OTOBÜSLERE ZAM GELECEK Mİ ?
09 Ağustos 2019 - 18:20

Denizli’de dolmuşların zam yapmasının ardından gözler Büyükşehir Belediyesi otobüslerine çevrildi. UKOME tarafından alındığı iddia edilen zamma rağmen Denizli Büyükşehir Belediyesinin zam yapmayacağı öğrenildi.

Denizli’nin Büyükşehir olmasının ardından kurulan Ulaşım Koordinasyon Merkezi(UKOME) yaklaşık 5 yıldır toplu ulaşımda ortak zam kararı alıyor. Büyükşehir ve minibüs hatları temsilcilerinin yer aldığı UKOME’de alınan kararlar hem belediye otobüslerinde hem de şehir için minibüs hatlarında uygulanıyor. Bu kapsamda şimdiye kadar alınan kararlar ortak bir şekilde alındı. Ancak bu kural delindi. Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu tarafından alınan zam kararının yeni dönemde Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulanmayacağı öğrenildi. Her ne kadar minibüslere alınan kararda UKOME’nin 31.07,2019 tarih ve 2019/06/87 sayısı kararı gereğince ibaresinin yer almasına rağmen Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesinde hala duyurunun yapılmaması da dikkat çekti. Denizli’de yeni dönemde otobüslerde siviller 2,50 öğrenciler ise 1.75 TL ile ücretlendirilmeye devam edecek. Minibüslerde ise sivil binişler 3, öğrenciler ise 2,25 TL’den ücretlendirilecek.

Bir önceki haberimiz olan KURBAN BAYRAMI’NDAN DERİ SEKTÖRÜNE 200 MİLYON TL’LİK KATKI başlıklı haberimizi de okumanızı öneririz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları https://haberlerdenizli.com tarafımıza aittir, haberleri kopyalamayınız.

ut Aliquam non pulvinar Praesent leo.