Denizli | haber | son dakika | yerel haber | haberlerdenizli.com

Emek Partisi Denizli İl Başkanlığından zehir zemberek Avdan açıklaması

Denizli’nin Tavas İlçesi Avdan mahallesine yapılacak olan Avdan Termik Santralinin yapımının durdurulduğu, Ak Parti İl Başkanlığında yapılan toplantıda duyurulmuştu. Denizli Emek Partisi İl Başkanlığı durdurma kararını zehir zemberek bir açıklama ile karşıladı.

Emek Partisi Denizli İl Başkanlığından zehir zemberek Avdan açıklaması
01 Haziran 2020 - 3:11

Emek Partisi Denizli İl Örgütü tarafından yapılan yazılı açıklamada Avdan termik santrali‘nin iptali istendi. Açıklamada salgın günlerinin rant günlerine çevrildiğini belirten Emek Partisi Denizli il örgütü Ak Partili yöneticileri hiç bir belge olmadan açıklama yapmakla suçladı.

İşte Emek Partisi Denizli İl Örgütü’nün yaptığı o zehir zemberek açıklama;

Denizli Avdan’da 300 MW’lık Termik Santral için ÇED sürecini 15 Temmuz’dan hemen sonraya getiren ilgili bakanlık şimdi de pandemi günlerinde ÇED raporunu askıya çıkararak salgın günlerini ranta çevirmiş, itiraz sürecine ve halkın bilgilendirilmesine engel olmak istemiştir.

Termik santralin Tavas Ovası’nda inşa edilecek olması bölge halkı ve çevre örgütleri karşı çıkmıştır. 30 yıl ömür biçilen santral ardında yok olmuş bir ova bırakacak.

Covid19’un ortaya çıkmasına ve benzer salgınların gelecek yıllarda artarak sürmesine yol açacak olan küresel ısınmanın ve iklim değişiminin en büyük nedeni olan termik santrallerde ısrar eden hükümetin sadece sermaye çıkarlarını temel alarak, halkın ve doğanın çıkarlarını umursamamaktadır.

Eyyamcı AKP ve yerel yöneticileri bugün hiçbir belge ve bilgi sunmadan bir açıklama yaptılar ve AVDAN Termik santralinin durdurulduğunu açıkladılar. Başta Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın canı yürekten termik santrale karşı mücadele ettiğini söylüyorlar. Peki bu doğru mu?

Belgeler aksini söylüyor! 4 yıllık ÇED sürecinde başından beri dahil olan Avdan Termik Santrali’nin kurulması için onay üstüne onay veren Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, ÇED süreci bittikten sonra neye itiraz ediyor?

AKP ve yerel yöneticileri bugün hiçbir belge, rapor ve bilgiye dayanmadan Denizlililerden gelen tepkilerden çekinerek ‘santral yapımı durduruldu’ açıklaması yapmaktadır.

Doğanın, kentin, yaşam alanlarının talanına yol açacak, sermayeye rant aktarılırken bütün ekonomik yükü halkın sırtına yıkacak olan bu ekolojik yıkım projesine tüm gücüyle karşı çıkacak, bu yıkımın durdurulması mücadelesi içinde aktif bir şekilde yer alacaktır.

Halkımızla birlikte bu yıkıma izin vermeyeceğiz!

Emek Partisi Denizli İl Örgütü

haberlerdenizli.com sitesinde yer alan herhangi bir içerik yazılı izin olmadan kopyalanamaz, değiştirilemez ve diğer basılı ve dijital alanlarda kullanılamaz.

tempus id, at Nullam in leo. velit, lectus