Ertan Başkan istifa etti - Denizli Haber

27 Mart 2023 - 10:10

Ertan Başkan istifa etti

Denizli Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ertan Başkan partisinden istifa etti. Başkan istifa gerekçesinde CHP üst yönetimini işaret etti.

Ertan Başkan istifa etti
Son Güncelleme :

11 Şubat 2021 - 14:24

Denizli Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Ertan Başkan partisinden istifa ettiğini duyurdu. İstifa gerekçesi olarak parti üst yönetimini işaret eden Ertan Başkan, “Halkın menfaatinde görevimi yürütürken yaşadığımız sorunları CHP üst yönetimi ile paylaştık. Yanlış olan her şeyi aktardık. Fakat yanlışa yanlış demek yerine bize disiplini adres gösterdiler. CHP ilke ve ideolojilerini ayaklar altına alanlar, örgütü şahsi menfaati için kullananlar parti üst yönetimi için vazgeçilmez olmuşlar. CHP benim yuvamdır, CHP kuruluş ilkeleri benim için esastır. Fakat yaşananlar beni istifa sürecine getirdi” diye konuştu.

İşte Ertan Başkan’ın istifa açıklaması;

Belediye seçimlerinden itibaren yaşadığım iki yıllık süreçte bir takım sıkıntıları bağrıma taş basarak sineye çektim. Cumhuriyet halk partisi ilke ve ideolojileri doğrultusunda sosyal bir belediyecilik anlayışı adına gerek Acıpayam meclisinde gerek Büyükşehir meclisinde savundum. Bu çabalarım gerek İlçe başkanlığı ve gerekse meclis grubumuzdaki bir kısım kişilerce engellenmeye çalışılmıştır. Ben süreci şaşkınlık içerisinde izlerken ve Acıpayam belediyesindeki yanlışları, yapılmaması gerekenleri ve Acıpayam halkına zarar verecek uygulamaları engellemeye çalıştım. Halkımızın yararına olan tüm faaliyetleri gücümün yettiğince seslendirdim.
Ancak daha öncede belirttiğim gibi bir takım CHP’li görünen ancak seçim sürecinde adayımızın arkasında bile durmayan ve hatta CHP’ne oy vermeyen ve daha sonrada borç batağındaki Acıpayam belediyesi ile birlikte gerek spor kulübünde gölge başkanlık gerekse meclis gündemine gelen kamu menfaatine aykırı olduğu aşikar gündem maddelerine destek veren kimselere karşı CHP’si ilke ve ideolojisini korumaya çalıştım. Aynı şekilde seçimlerden bugüne kadar ilçe başkanı ve eşrafı Acıpayam Belediye başkanı ile yaptıkları gizli ittifaklarla Cumhuriyet Halk Partisi örgütünü şahsi menfaatleri doğrultusunda kullanmıştır.

Ancak ben gerek CHP ilke ve ideolojileri doğrultusunda ve gerekse Acıpayam halkının menfaatinde görevimi yürütürken ve bu sorunları CHP’si üst yönetimi ile paylaşarak bunların yanlış olduğunu beyan ettim. Ancak bunun gereğini yapmak yerine beni ve bir kısım meclis üyesi arkadaşımıza disiplin sopası göstererek haklıdan ve kamu menfaatinden yana değil, haksız ve CHP ilke ve ideolojilerini ayaklar altına alanlardan ve örgütü şahsi menfaatleri için kullananlardan yana taraf olmuştur. Cumhuriyet Halk Partisi benim yuvamdır ve Cumhuriyet Halk Partisi kuruluş ilkeleri benim için esastır, ancak yaşanan süreç beni istifa sürecine getirmiştir. Kamuoyuna saygılarımla sunarım.