Facebook’ta Ciddi Tehlike - Denizli haber - haberlerdenizli - Denizli Haberleri

Denizli haber – haberlerdenizli – Denizli Haberleri

Facebook’ta Ciddi Tehlike

Facebook’ta Ciddi Tehlike
Özge TEKKÖK
Özge TEKKÖK( editor@haberlerdenizli.com )
337
28 Eylül 2018 - 22:40

İnternet dünyasının en büyük sosyal medya platformu olan Facebook’ta bulunan üyeler ciddi bir sorunla karşı karşıya kalıyor. Facebook içerisinde var olan yaklaşık 50 milyona yakın üyenin kişisel bilgileri tehlike arz edebilecek bir noktada yer alıyor. Yapılan açıklamaya göre bir güvenlik açığından doğan sıkıntıdan dolayı böyle bir durumun söz konusu olduğu da belirtiliyor.

Facebook üzerinde bulunan  “Başkasının Gözünden Gör” uygulaması yüzünden bu durumun aktif olduğu söylenebiliyor. Söz konusu uygulamayı kullanmış olan kişilerin hesaplarını çaldırmaları için gerekli izni korsanlara verdikleri de görülebiliyor. Bu açığın ortaya çıkması ile beraber ortadan kaldırıldığı ve gerekli önlemlerin alındığı da söylenebiliyor.

Facebook Hisseleri Değer Kaybetti

Facebook üzerinde bu güvenlik sorununun ortaya çıkması ile mali konuda da söz konusu sosyal medya sitesi oldukça fazla zarar gördü. Ortaya çıkan bu haberin kendini göstermesi ile beraber Facebook hisseleri de anında değer kaybetti. Facebook hisseleri yüzde 3 oranında değer kaybederek 163.87 dolara geriledi.

Bu hatanın meydana gelmesi ve Facebook hisselerinin gerilemesi ile beraber “Başkasının Gözünden Gör” uygulaması da geçici olarak rafa kaldırılması işlemi uygulandı. Farklı cihazlardan erişim şansı sağlayan erişim jetonu uygulaması da yeniden başlatılan bir unsur olarak kendini gösterdi. Facebook sosyal medya şirketinin güvenlik biriminden sorumlu olan Guy Rosen de hatalarından dolayı açıklama yapma gereği duyarak özür diledi.

 

Bir önceki haberimiz olan iPhone XS ve XS Max Kullanıcılarına Müjdeli Haber başlıklı haberimizi de okumanızı öneririz.


Özge TEKKÖK

Özge TEKKÖK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları tarafımıza ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.