Hayatını kaybeden Murat bebeğin ardından 3 kişi göz altına alındı - Denizli Haber

27 Mart 2023 - 06:02

Hayatını kaybeden Murat bebeğin ardından 3 kişi göz altına alındı

Geçtiğimiz gün bir evde vücudunda darp ve sigara yanıkları bulunan 21 aylık Murat Aslan Kılıç’ın cansız bedenini mahalle sakinleri bulmuştu. Olayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı.

Hayatını kaybeden Murat bebeğin ardından 3 kişi göz altına alındı
Son Güncelleme :

29 Ocak 2023 - 16:44

Pamukkale ilçesine bağlı Cumhuriyet Mahallesi’nde önceki gece meydana gelen olayın ardından 3 kişi gözaltına alındı. Çocuk ağlama sesi duyulan evi kontrol etmek amaçlı giren mahalle sakinleri, 21 aylık Murat Aslan Kılıç’ın cansız bedeniyle karşılaştı.

Hayatını kaybettiği belirlenen Murat bebek ile aynı evde bulunan 2 kardeşi, 5 yaşındaki S.Y.K. ve 1 yaşındaki E. K., Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından koruma altına alındı.

Vücudunda çok sayıda sigara izmarit ve darp izleri olan Murat bebeğin işkence sonucu hayatını kaybetmesinin ardından ortaya çıkan detaylar tüyler ürpertti. Bebeğin evde kafasının duvara çarptırıldığı, duvarda ve yüzünde kan izleri, vücudunun birçok yerinde ise morluklar olduğu öğrenildi. Beyin kanaması sonucu hayatını kaybettiği iddia edilen bebeğin kesin ölüm nedenin, Antalya’dan gelecek olan detaylı Adli Tıp raporu sonucuna göre ortaya çıkacağı kaydedildi. Murat bebeğin şüpheli ölümüyle ilgili olarak anne Güler K.’nın (27) ile olayla ilgisi olduğu belirlenen 3 şüpheli daha gözaltına alındı.

Güvenlik önlemleri altında sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.