Hidayet Türkoğlu Merkezefendi Basket'e verdi veriştirdi - Denizli | haber | son dakika | yerel haber | haberlerdenizli.comDenizli | haber | son dakika | yerel haber | haberlerdenizli.com

22 Eylül 2020 - 23:18

Hidayet Türkoğlu Merkezefendi Basket’e verdi veriştirdi

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu düzenlediği basın toplantısında Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket Takımı ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Takımın yöneticilerinin açıklamalarına ateş püskürdü.

Hidayet Türkoğlu Merkezefendi Basket’e verdi veriştirdi
Son Güncelleme :

01 Eylül 2020 - 22:12

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, Sinan Erdem Spor Salonu’nda gündeme dair açıklamalarda bulunduğu bir basın toplantısı düzenledi.

Türkoğlu, Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket Takımı yöneticilerinin lige alınmama konusuyla ilgili yaptığı açıklamalara ise ateş püskürdü. “Merkezefendi Denizli mali kriterleri yerine getiremediği için Süper Lig’de mücadele etme başvurusu kabul edilmedi” diyen Hidayet Türkoğlu, “Gündemde farklı insanların farklı şekilde yapmış olduğu yorumlar var. Biz Basketbol Federasyonu yönetimi olarak bu göreve başladığımızdan bugüne kadar herkese eşit mesafede yaklaştık. İster istemez bir kısım insanlar kamuoyunu farklı bir şekilde bilgilendirmeye çalışıyorlar.

Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket Takımı ile bu süreçte birebir iletişim halindeydik. Yapılan yanlış bilgilendirmeler var. Bu süreçte Denizli halkına seslenmek istiyorum. Bazı beceriksiz yöneticiler yüzünden Süper Lig’de bulunamıyorsunuz. TBF’nin bu konuda hiçbir sorumluluğu yoktur. Bizler 21 Ağustos’a kadar gerek genel sekreterimiz gerekse hukuk danışmanızı Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket takımıyla kontağa geçirdik ama maalesef bazı beceriksiz arkadaşlar, satılmış site üzerinden kamuoyunu farklı yönlendirip, bazı olayları siyasileştirmeye çalışan ahlaksız bir grupla karşılaştık.

Ben sporculuk hayatımda ve yöneticilik hayatımda hiçbir zaman sporu siyasete karıştırmadım, bunun kavgasını verdim. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan Hanım federasyonumuzu ziyaret ettiğinde çok mutlu olmuştuk. Bu anlamda böyle satılmış site üzerinden halkı yanlış yönlendiren beceriksizler yüzünden Denizli Merkezefendi Süper Lig’de olamıyor. Umarım ki önümüzdeki dönemlerde daha akıllı yöneticilerle onları aramızda görürüz” ifadelerini kullandı.

commodo ut neque. pulvinar porta. dictum