HKP'den Cahit Özkan'a FETÖ'cü suçlaması - Denizli Haber

1 Mart 2021 - 17:20

HKP’den Cahit Özkan’a FETÖ’cü suçlaması

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan’ın FETÖ ile ilgili söz ve davranışları hakkında suç duyurusunda bulundu.

HKP’den Cahit Özkan’a FETÖ’cü suçlaması
Son Güncelleme :

09 Ocak 2021 - 15:51

HKP avukatları, AKP Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan’ın, FETÖ ile ilgili söz ve davranışları hakkında, “Suçu ve Suçluyu Övme” ve “Silahlı ‘FETÖ’ Terör Örgütü Üyeliği” suçlarını işlediği gerekçesiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. FETÖ’nün siyasi ayağı tartışmaları yeniden başladı.

Ergenekon – Balyoz Kumpasını savundu

HKP avukatları tarafından savcılığa verilen suç duyurusunda, Cahit Özkan’ın Yurtsever Askerlere yönelik Ergenekon-Balyoz Kumpasını savunduğunu hatırlatarak, “Geçen zamanın bunu unutturması hukuken kabul edilebilir olmadığı gibi, müsnet suçun tabi olduğu zamanaşımı süresi de dolmamıştır” denildi.

Cahit Özkan’ın Balyoz Kumpasında Fenerbahçe Orduevinde FETÖ’nün bildirisini okuduğunu hatırlatarak, “Şüphelinin bu eylemi, suç kastının yoğunlaşması bakımından manevi unsura delalet etmektedir. Eylem avukatlık sınırlarının çok dışındadır. Bir askeri tesisin önüne giderek, o askeri tesisi ve askeri tesisin komutanlığını hedef göstererek basın açıklaması görüntüsü altında Türk Silahlı Kuvvetlerini hedef göstermek ve bunu süren Ergenekon-Balyoz davalarıyla ilişkilendirerek, o kumpas davalarının saldırı araçsallığını yoğunlaştırmak, örgütün amacıyla birebir uyuşma halinde olduğunu göstermektedir” denildi.

Cahit Özkan Fetö sempatizanıdır

Cahit Özkan’ın Ülke Tv’de katıldığı programda “Cemaat bir terör örgütü değildir” sözünü hatırlatılarak, “FETÖ seviciliğini, FETÖ sempatizanlığını açıkça ortaya koymakta, devletin bütün kurumlarına sızarak Devleti ele geçirmeye çalışan bir örgütü açıkça masumlaştırmakta, FETÖ’ye terör örgütü demenin bu kanlı örgütün elemanlarına hakaret olduğunu açıkça dile getirmekte, FETÖ’ye oy potansiyeli olan bir oluşummuş gibi bir algı yaratmaya çalışmaktadır” denildi.

Üye olduğu dernek Fetö’nün derneği

Cahit Özkan’ın FETÖ’nün Derneği ve 15 Temmuz sonrasında kapatılan İstanbul Genç Girişimciler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olduğunu hatırlatıldı. Cahit Özkan’ın Meclis Özgeçmişine bu Derneği yazdığını ifade ederek halen FETÖ’yü savunduğunun altı çizildi. Cahit Özkan’ın FETÖ’nün kumpas davaları sürecinde aktif rol oynadığı, Özkan’ın çeşitli Televizyon kanallarına çıkarak FETÖ’nün kumpas davalarını savunduğu ifade edildi. Suç duyurusu dilekçesinde, “Şüpheli Cahit ÖZKAN’ın bütün bu suçlamalara karşı “ben bilmiyordum, kandırıldım” deme şansı yoktur. Kendisine bu kadar sıfatlar yükleyen bir “hukukçu”nun ne kandırılması mümkündür, ne de bilmeden bu söylemlerde, bu eylemlerde bulunabilmesi mümkündür” denildi.

Fetö’nün siyasi ayağı

“Görüleceği üzere, Arandığı söylenen ve gerçekte üzerinin çokça kapandığını gördüğümüz FETÖ siyasi kanadını şüpheli ve benzerleri oluşturmaktadır. Müvekkil parti, tarihsel görev ve sorumluluğunu yerine getirmek için işbu suç duyurusunu yapmaktadır. Eğer adaletin herkese eşit uygulandığı söyleniyorsa, her türlü kanıtlarıyla ispatlanmış bu suçun soruşturulması ve şüpheli Cahit ÖZKAN’a TCK 215, 220 ve 314’e göre ceza davası açılması gerekmektedir”

TBMM’YE FEZLEKE GÖNDERİLMELİ:

Suç duyurusu dilekçesinin sonuç ve istem bölümünde Cahit Özkan hakkında gerekli soruşturmanın yürütülerek Kamu Davası açılması talep edildi.

Devamında şu ifadelere yer verildi:

“Müsnet suç bir görev suçu olmadığından milletvekili dokunulmazlığından faydalanamayacağını, ayrıca Anayasanın 14. Maddesi delaletiyle müsnet suçta doğrudan yargılanabileceğini, sayın savcılık aksi kanaatte ise en azından TBMM’ye fezleke göndermesini müvekkil Parti adına talep ederiz”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.