İnternetten Alınan Medikal Ürün Tehlikesi - Denizli haber - haberlerdenizli - Denizli Haberleri

Denizli haber – haberlerdenizli – Denizli Haberleri

İnternetten Alınan Medikal Ürün Tehlikesi

İnternetten Alınan Medikal Ürün Tehlikesi
Özge TEKKÖK
Özge TEKKÖK( editor@haberlerdenizli.com )
330
30 Eylül 2018 - 22:35

Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği tarafından ortaya konulan ve en büyük eczacı buluşması olarak da nitelendirilen buluşma “Değişim Şimdi!” sloganıyla düzenlendi. Uluslararası Geleceğin E hali adıyla ortaya konulan bu buluşmada genel olarak internetten alınan medikal ürünler üzerinde duruldu. İnternet üzerinden alınan zayıflama çayları ve bitkisel karışımların ne kadar zararlı olabileceği konusuna da fazlasıyla yer verildi. Bu ürünlerin böbrek ve karaciğer hastalıklarına mahal verdiğinden de söz edildi.

Eczacı buluşmasına ünlü isimler de katıldı. Bülent Eczacıbaşı, Metin Hara, Aret Vartanyan, Ceyda Düvenci, Esra Akkaya, Umut Oğuz, Enver Aysever, Cem Seymen, M. Serdar Kuzuloğlu, Evrim Kuran, Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, Prof. Dr. Hüseyin Nazlıkul, Dr. Yasemin Bradley, Rayka Kumru ve birçok isim katılımcılarla buluştu. Naturapati Doktoru-Yazar Dr. Michael Murray, Fütürist-Yazar-TV Programcısı Maria Bailey, Dijital Sağlık Fütüristi-Veri Bilimcisi Maneesh Juneja gibi isimler yer aldı. PGED Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Armağan Ener’in açıklamaları buluşmaya damga vurdu.

Sağlığı ilgilendiren ilaç, OTC, kişisel bakım, besin destekleri, medikal ve dermokozmetikleri de içine alan her konuda eczacı danışmanlığının ve eczanelerin olması gerektiğine inanıyor ve geleceğin eczacılığına “Bütünleştirici Eczacılık” adını veriyoruz. Bütünleştirici Eczacılık, bugün yaşanan ve halk sağlığını tehdit eden, etik ilkelerden uzak yaklaşımları ortadan kaldırdığı gibi, önleyici ve sağlıklı yapıyı destekleyici adımlarıyla yaşama katkı sağlayacaktır”

“Dijital dünyada artık kendini izleyebilen bilgili hastalarımız olacak. 3D yazıcılar ile hazırlanan, hastanın genetik yapısına, fiziksel bulgularına ve kullandığı ilaçlar göz önüne alınarak kişiye özel ilaçlar kullanılacak. Giyilebilir teknolojik ürünler ile teşhis ve özellikle medikal tedaviler kolaylaşacak ve hızlanacak. Geleceğin eczacılığına ‘Bütünleştirici eczacılık’ adını veriyoruz. Bütünleştirici eczacılık bugün yaşanan ve halk sağlığını tehdit eden, etik ilkelerden uzak yaklaşımları ortadan kaldırdığı gibi, önleyici ve sağlıklı yapıyı destekleyici adımlarıyla yaşama katkı sağlayacaktır.”

Bir önceki haberimiz olan İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNE ETKİNİZ NE KADAR ? başlıklı haberimiz denizli, denizli buyuksehir belediyesi ve denizli haber hakkında bilgiler verilmektedir.


Özge TEKKÖK

Özge TEKKÖK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları tarafımıza ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.