Denizli | haber | son dakika | yerel haber | haberlerdenizli.com

İYİ PARTİ DENİZLİ YÖNETİM KURULUNU AÇIKLADI

Denizli İyi Parti İl Başkanı Hasan Akgün yeni yönetim kurulunu Denizli Gazeteciler Cemiyetinde açıkladı.

İYİ PARTİ DENİZLİ YÖNETİM KURULUNU AÇIKLADI
08 Ekim 2019 - 11:40

Denizli İyi Parti İl Başkanı Hasan Akgün Denizli Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan Toplantı Salonunda düzenlediği kahvaltılı basın toplantısı ile yeni yönetimini duyurdu Yönetimde seçilen kişiler ve basın mensuplarının toplantıya ilgisi büyüktü.

İyi Parti Denizli İl Başkanı Hasan Akgün gündeme dair açıklamalara da yer verdi. Önceki yönetimin kongreye gitmediği gerekçesi ve yaşanan sıkıntılar nedeniyle istifa etmesinin ardından Hasan Akgün tekrardan İl Başkanı olmuştu. Kongreye gidip gitmeyecekleri sorusuna da yanıt veren Akgün, “İl başkanının kongre kararı alma yetkisi Genel Merkez’le ilintili. Bu konuda ben kongre talebinde bulunurum. Daha öncede bulundum. Genel Merkez tarafından kabul görür yada görmez bilemem. Seçim atmosferine girdik. Önümüzdeki Ocak ayından itibaren kongreler başlayacak. Burada ki tasarruf Genel Merkez’indir. Genel Merkez ya atamayı yeniler, yada kongreye gidin der. Genel Merkez’den aldığımız talimat neyse onu yaparız’ dedi.

Geçtiğimiz günlerde İyi Parti’den bir kişinin Denizli İl Başkanlığına kayyum atanması isteği ile mahkemeye başvuru yapmıştı. Bu konu üzerine de konuşan Hasan Akgün, “Kayyum’la ilgili yada bu mahkeme ile ilgili süreci basın aracılığıyla gördüm. Bana gelen herhangi bişey yok. Kim başvurdu niçin başvurdu bilmiyoruz. 2 Eylül tarihi itibariyle Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’in onayıyla bana bir yazı tebliğ edildi. Şu anda İyi Parti İl Başkanı benim. Kayyum’u neyi amaçlayarak istiyorlar bilmiyorum. Belge yada bir bildirim elime geçince tekrardan açıklama yaparız” diye konuştu.

ETKİN MUHALEFET YAPACAĞIZ

Teşkilatlanma yapılarını tekrardan gözden geçireceğini belirten Akgün yönetimi olmayan ilçelere öncelik vereceğini belirtti. Sarayköy, Bozkurt ve Buldan ilçelerinin teşkilatlarının yeniden oluşturulacağını söyledi. Geçtiğimiz günlerde su zammı ile ilgili çıkışını hatırlatan Akgün, “İyi Parti’nin üzerinde ki külleri dağıtmamız gerekiyor. Biz iyi muhalefet yaparız ve sizden de destek bekleriz” diye konuştu.

İşte Denizli İyi Parti Yönetim Kurulu üye listesi

iyi parti denizli yonetim kurulu 573x1024 - İYİ PARTİ DENİZLİ YÖNETİM KURULUNU AÇIKLADI

Bir önceki haberi DTO EĞİTİMLERİNE ARA VERMEDEN DEVAM EDİYOR okuyun.

haberlerdenizli.com sitesinde yer alan herhangi bir içerik yazılı izin olmadan kopyalanamaz, değiştirilemez ve diğer basılı ve dijital alanlarda kullanılamaz.

neque. Phasellus Donec odio Curabitur velit,