Denizli haber – haberlerdenizli – Denizli Haberleri

KADİR AKINCI SON DÖNEMDE ARTAN KUZEY IRAK GÖRÜŞMELERİNE TEPKİ GÖSTERDİ

KADİR AKINCI SON DÖNEMDE ARTAN KUZEY IRAK GÖRÜŞMELERİNE TEPKİ GÖSTERDİ
26 Haziran 2019 - 18:14

Alperen Ocakları İl Üniversiteler Komisyonu Başkanı Kadir Akıncı: “Kuzey Irak Abdulhamid Han’ın tapulu malıdır. Kuzey Irak’a uygulanacak tek muamele hakkımız olanı geri almaktır.”

Akıncı sosyal medya hesabında paylaştığı yazıyla son dönemde Kuzey Irak ve Türkiye Cumhuriyeti devletinin arasındaki görüşmelere tepki gösterdi. İşte Akıncı’nın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım;

kadir akinci sosyal medya kuzey irak aciklama - KADİR AKINCI SON DÖNEMDE ARTAN KUZEY IRAK GÖRÜŞMELERİNE TEPKİ GÖSTERDİ

Kuzey Irak Kürt Yönetimi’nin bulunduğu bölge Türk Ordusuna Pkk saldırılarının planlandığı, lojistik ve mühimmat desteğinin sağlandığı Zap, Avaşin, Basyan, Hakurk ve Kandil terör bölgelerini barındıran bir yerdir.
Yıllarca bu bölgelere terör saldırıları için Barzani yönetiminden destek verilmiş ve hala verilmektedir. Dolaylı olarak Kuzey Irak yönetiminin elinde şehitlerimizin kanı vardır. Bu sebepten Muhsin Başkan;
“Barzaniyi Diyarbakır’da yargılayıp Habur’da asacağız” demiştir.

Türk devletinin bu bölge ile yapacağı tüm diplomatik ilişkileri yersiz ve gereksiz olarak görüyoruz. Ankara’ya ve hava alanlarına diplomatik ziyaretlerle asılan Kürt Yönetimi paçavralarını şehitlerimize saygısızlık olarak görüyoruz.

Kuzey Irak Kürt Yönetimi bizim için Abdülhamid Han’ın tapulu bölgesi olup gasp edilmiş bir bölgedir. Bu bölgeye yapılacak tek muamele hakkımız olanı geri almaktır.

Bir önceki haberimiz olan DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR TARİHİ DEĞERLERE SAHİP ÇIKIYOR başlıklı haberimizi de okumanızı öneririz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları https://haberlerdenizli.com tarafımıza aittir, haberleri kopyalamayınız.

ut leo Curabitur elementum sit quis, tempus id,