Kızını boğarak öldürdü, evini yaktı Denizli'de vahşet! - Denizli Haber

26 Mayıs 2023 - 14:04

Kızını boğarak öldürdü, evini yaktı Denizli’de vahşet!

Denizli’de dün gece Hilal Aydın adında bir kadın, 1 yaşındaki bebeğini boğarak öldürdükten sonra evi yaktı. Evde bulunan 53 yaşındaki Mehmet Aydın ise olaydan sağ kurtuldu.

Kızını boğarak öldürdü, evini yaktı Denizli’de vahşet!
Son Güncelleme :

29 Mart 2023 - 15:54

Denizli’nin Merkezefendi ilçesi Saraylar Mahallesi 360. Sokak’ta meydana gelen olayda, 3 katlı apartmanın en üst katında yangın çıktı. Evin yandığını gören Mehmet Aydın (53), balkona çıkıp bağırarak komşularından yardım istedi.

Yardım çığlıklarını duyan komşuların ihbarı üzerine sağlık ve itfaiye ekipleri kısa sürede adrese geldi. Anne Hilal Aydın’ın (40) kendi imkanları ile dışarıya çıktığı binaya giren itfaiye ekipleri, baba Mehmet Aydın’ı sağ olarak kurtarmayı başardı. Ekipler tarafından dairedeki odasında hareketsiz olarak bulunan 1 yaşındaki Zeynep Aydın ise sağlık ekiplerine teslim edildi. 112 Acil Sağlık ekiplerinin yaptığı incelemede çocuğun hayatını kaybettiği belirlendi.

Yangından etkilenmeden binadan çıkabilmesi nedeniyle olay yerinde gözaltına alınan anne Hilal Aydın, karakoldaki ifadesinde eşinin kendisini fuhşa zorladığını, daha fazla dayamadığı için kızını boğarak öldürüp daha sonra evi ateşe verdiğini itiraf etti.

Komşularının verdiği battaniyeye sarılarak çalışmaları takip eden baba Mehmet Aydın ise en son uyumadan kızı ve eşini televizyon izlerken bıraktığını, dumanın etkisiyle uyanıp çevreden yardım istediğini ifade etti. Gözaltındaki annenin ifade işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.