Konteyner dolandırıcıları tutuklandı - Denizli Haber

27 Mart 2023 - 10:53

Konteyner dolandırıcıları tutuklandı

Denizli’de depremzedelere konteyner satışı yaptığını söyleyen ve toplamda 4 milyon TL vurgun yapan 17 şüpheliden 12’si tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Konteyner dolandırıcıları tutuklandı
Son Güncelleme :

11 Mart 2023 - 19:28

Denizli’de son zamanlarda sosyal medya ve internet üzerinden sahte satılık konteyner, ağaç ev, ahşap ev ve benzeri ilanlar vererek depremzedeler ve deprem bölgesine yardım etmek isteyen vatandaşların dolandırıldığı ihbarı alan ekipler harekete geçti.

Şüpheli şahısların, açık hat olarak tabir edilen GSM numaraları üzerinden ilan verdikleri, irtibat kurdukları şahıslar ve başka şahıslar adına açılmış banka hesaplarına kapora veya tam ücret almak suretiyle haksız kazanç elde ettikleri, vatandaşlardan bu yöntemle yaklaşık olarak dört milyon TL dolandırdıkları tespit edildi.

Şüphelilere yapılan eş zamanlı operasyonlar sonucunda 17 kişi yakalandı. Şüpheli şahısların ikametlerinde yapılan aramalarda; çok sayıda cep telefonu, banka hesap kartları, sim kartları, dijital materyaller, çeşitli ziynet eşyaları ve çok miktarda para ele geçirildi. “Nitelikli Dolandırıcılık” suçundan adli makamlara sevk edilen 12 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.