Denizli | haber | son dakika | yerel haber | haberlerdenizli.com

MÜFTÜLER AĞAÇ DİKTİ

MÜFTÜLER AĞAÇ DİKTİ
09 Ekim 2019 - 16:11

Denizli İl Müftülüğü, Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle farkındalık oluşturmak için Baklan İlçe Müftülüğü’nün ev sahipliğinde ağaç dikme etkinliği organize etti. Etkinlikte 19 ilçe müftüsü bir araya geldi.

İlçe Müftüleri toplantısına ev sahipliği yapan Baklan İlçe Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Baklan Şubesi’ne ait olan yukarı saylam mevkiinde bulunan beş dönüm arazi üstüne ceviz ağacı dikildi.

baklan agac dikim etkinligi - MÜFTÜLER AĞAÇ DİKTİ

Ağaç dikim etkinliğine İl Müftüsü Mehmet Aşık, Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, Baklan İlçe Müftülüğüne Vekalet eden Bekilli İlçe Müftüsü Muhammed Yusuf Yaşar ile il müftü yardımcıları ve ilçe müftüleri katıldı.

Etkinlikte konuşma yapan İl Müftüsü Mehmet Aşık,“Diyanet İşleri Başkanlığımızın ülkemiz genelinde farkındalık yaratmak için geçen pazar günü sabah namazından sonra icra ettiği ağaç dikim kampanyası ilimizde ve ilçelerimizde gerçekleştirilmiş olup bununla birlikte ilçe müftüleri toplantısı münasebeti ile bir arada olduğumuz Baklan İlçemizde de bugün ağaç dikimi gerçekleştirdik. Bu etkinliğin gerçekleştirilmesinde önemli katkılarda bulunan Baklan Belediye Başkanımız Sayın Yusuf Gülsever’e, dikime katılan il müftü yardımcıları ve ilçe müftülerine teşekkür ediyorum. ‘Kıyametin kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz’ buyuran Peygamber Efendimizin (sav) sünnetine uygun olarak icra edilen bu faaliyetin toplumsal farkındalık oluşturmasını dilerim.” dedi.

denizli ilce muftuleri - MÜFTÜLER AĞAÇ DİKTİ

Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever ise, “İlçe Müftümüzün teklifiyle heyecanlandığımız ve derhal gereğini yerine getirdiğimiz ağaç dikim faaliyetimizin hayırlı olmasını dilerim. İlçemizi ziyaretlerinden dolayı başta il müftümüze, il müftü yardımcılarımıza ve tüm ilçe müftülerimize şükranlarımı sunarım. Diyanet İşleri Başkanlığımızın yurt genelinde icra etmiş olduğu tüm hayırlı hizmetlerde İlçe Müftülüğümüz vesilesiyle katkı sunmaktan mutluluk duyacağımı beyan ederim.” şeklinde konuştu.

haberlerdenizli.com sitesinde yer alan herhangi bir içerik yazılı izin olmadan kopyalanamaz, değiştirilemez ve diğer basılı ve dijital alanlarda kullanılamaz.

fringilla efficitur. id nunc elit. Sed ante. non Curabitur