MUHTAR ADAYI GÜRKAY ÜNAY, "HER OY İÇİN 1 AĞAÇ DİKECEĞİM" - Denizli haber - haberlerdenizli - Denizli Haberleri

Denizli haber – haberlerdenizli – Denizli Haberleri

MUHTAR ADAYI GÜRKAY ÜNAY, “HER OY İÇİN 1 AĞAÇ DİKECEĞİM”

Denizli’nin Pamukkale İlçesi Cumhuriyet Mahallesi’nden aday olan Gürkay Ünay, vaatleri ile pek çok kişinin gönlünü şimdiden fethetti.

MUHTAR ADAYI GÜRKAY ÜNAY, “HER OY İÇİN 1 AĞAÇ DİKECEĞİM”
250
15 Mart 2019 - 15:40

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere sayılı günler kala, muhtar adaylarını da tatlı bir telaş sardı. Birbirinden farklı vaatler ile vatandaşlardan oy isteyen muhtar adaylarından farklılık ve farkındalık yaratanlar ise ön plana çıkıyor. Bunların son örneği ise Cumhuriyet Mahallesi Muhtar Adayı Gürkay Ünay.

Denizli’nin Pamukkale İlçesi Cumhuriyet Mahallesi’nden aday olan Gürkay Ünay, vaatleri ile pek çok kişinin gönlünü şimdiden fethetti. İlk mesleğinin 10 yaşında başladığı ayakkabı boyacılığı olduğunu söyleyen Süleyman Demirel Üniversitesi Elektrik Bölümü mezunu Gürkay Ünay, son mesleğinin ise muhtarlık olacağını söylüyor.

Muhtarlık Hizmeti İçin 2 Ay Önce Dükkanını Kapattı

Pek çok muhtar adayının vaadi olan “ek işimiz değil, tek işimiz muhtarlık olacak” söylemini aday olduğu anda gerçekleştirmek isteyen Ünay, elektrik ve su tesisatı hizmeti veren işletmesini 2 ay önce kapatarak Cumhuriyet Mahallesi muhtar adayı oldu. Ünay, “Muhtarlık ciddiyet gerektiren bir iş, bende işimi ciddiyetle yapabilmek için işletmemi kapattım ve aday oldum. 7/24 hizmet veren bir anlayışla ve tek işim olarak muhtarlık yapmaya talibim. Bu yüzden işletmemi kapattım. Eğer kazanırsam, ek iş olarak değil tek iş olarak muhtarlık yapacağım” dedi.

“Kazansamda, Kaybetsemde Her Oy İçin Bir Ağaç Dikeceğim”

Mahallesinde çalışmalarına ara vermeden devam eden Gürkay Ünay, Cumhuriyet Mahallesi’nin sorunlarını yakından takip ettiği ve çözümü için 7/24 çalışacağını söylüyor. Gürkay Ünay, ayrıca seçim çalışmalarının sonunda 31 Mart günü kazansa da kaybetse de aldığı her oy için bir ağaç dikeceğini söyleyerek, mahalle sakinlerinin takdirini kazandı. Ünay “Bu topraklar, bu doğa, bu çevre bizlere çocuklarımızın emaneti. Bulduğumuzdan daha yeşil bir dünya bırakmak zorundayız. Muhtar adayı olduğum mahallemde de yeşil her geçen gün azalıyor. Ağaç dikmek, yeşili korumak hepimizin ortak sorumluluğu. Kazansam da kaybetsem de 31 Martta aldığım her oy için bir ağaç dikeceğim. Vatandaşlarımız bana verdiği her oy ile daha yeşil bir çevreye katkı koymuş olacak” diye konuştu.

Bir önceki haberimiz olan 1 NİSAN'DA DENİZLİ başlıklı haberimiz denizli ve yazarlar hakkında bilgiler verilmektedir.


Enes Kaygın

Enes Kaygın

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları tarafımıza ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.