OKULU BASAN AİLE HAKKIN SICAK GELİŞME! - Denizli haber - haberlerdenizli - Denizli Haberleri

Denizli haber – haberlerdenizli – Denizli Haberleri

OKULU BASAN AİLE HAKKIN SICAK GELİŞME!

Denizli’de okuldan disiplin cezası alan öğrenci, yakınlarıyla birlikte gittiği okulda, Müdür ve idarecileri darp etmişti.

OKULU BASAN AİLE HAKKIN SICAK GELİŞME!
331
12 Nisan 2019 - 17:28

Denizli’de okuldan disiplin cezası alan öğrenci, yakınlarıyla birlikte gittiği okulda, Müdür ve idarecileri darp etmişti. Mahkemeye sevk edilen 3 zanlı, önce serbest bırakıldı ardından da savcılık itirazının ardından tutuklandı.

Olay, geçtiğimiz Salı günü Sevil Kaynak Ortaokulunda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre okuldan disiplin cezası olan 8.sınıf öğrencisi K.Ö., sosyal medya üzerinden okul yönetimini tehdit etti. Sosyal medyada başlayan tartışma, öğrenci ile yakınların okulu basmasıyla son buldu. Okula gelen grup, okul müdürü ve idarecileri darp etti. Grubu olay yerine gelen polis ekipleri durdurdu. Olayda darp edilen müdür yardımcıları Yusuf Zengin’e 5 gün, Mestan Tarık Ertunç’a da 2 gün iş göremez raporu verildi.

Yaşanan olayın ardından polis merkezine götürülen anne Sebahat ve baba Sezai Ö, amca Osman Ö. ile öğrenci K.B.Ö., serbest bırakıldı. Karar eğitim camiası tarafından tepkiyle karşılandı.

Denizli Sulh Ceza Mahkemesinin verdiği karara Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı itiraz etti. Savcılığın itirazın ardından serbest bırakılan 4 şüpheli yeniden gözaltına alınarak mahkemeye çıkarıldı. Mahkeme, önce anneyi ardından da baba ve amcayı tutuklayarak cezaevine gönderdi.

Bir önceki haberimiz olan ÇÖPLÜKTE'Kİ CESET DENİZLİLİ ÇIKTI! başlıklı haberimizi de okumanızı öneririz.


Enes Kaygın

Enes Kaygın

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları tarafımıza ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.