Denizli | haber | son dakika | yerel haber | haberlerdenizli.com

Pamukkale Belediyesi esnafın işyerlerini ücretsiz dezenfekte ediyor

Koronavirüs pandemisi boyunca Pamukkalelilerin daima yanında olan Pamukkale Belediyesi, dezenfekte çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Pamukkale Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri mahallelerde yurttaşlara hizmet eden esnafların iş yerlerini ücretsiz olarak dezenfekte ediyor.

Pamukkale Belediyesi esnafın işyerlerini ücretsiz dezenfekte ediyor
04 Haziran 2020 - 13:46

Pamukkale Belediyesi, Koronavirüs döneminde toplumun sağlığı için yoğun çalışmalar ile dikkat çekti. Yaklaşık üç aydır koronavirüs pandemisi önlemleri ile alakalı çalışmalar yapan Pamukkale Belediyesi, yeni normal dönemin başladığı şimdilerde de hizmetlerini devam ettiriyor. Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde yurttaşlara hizmet sunan esnafların iş yerlerini ücretsiz olarak dezenfekte ediyor. Kalabalık mahalleler ilk sırada olmak üzere ilçenin tüm mahallelerinde bulunan tüm sektördeki dükkanlar steril hale getiriliyor. Ekipler yoğun mesai harcayarak vatandaşların aktif kullanmış olduğu iş yerlerini dezenfekte etmeye devam edecek.

PAMUKKALE BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR ETTİLER

Pamukkale Belediyesi’nin yapmış olduğu dezenfekte hizmeti sebebiyle memnun olduğunu söyleyen otel işletmecisi Mehmet Gün, “Yapılan dezenfektan işleminden dolayı Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye ve tüm ekibine çok teşekkürler. Bu tür faaliyetler bizim içimizi rahatlatıyor” dedi. Fotoğrafçılık yapan Mert Özkan isimli esnaf da “Pamukkale Belediyesi her konu da olduğu gibi bizim yanımızda. Dezenfekte işlemi önemli. Bundan sonra müşterilerimize sağlıklı hizmet sunma olanağı sağlamayı başaran Pamukkale Belediyesi’ne teşekkürler” ifadelerini kullandı. Pideci İbrahim Balamir ise “Dezenfekte işlemi hem kendi sağlımız hem de vatandaşlarımızın sağlığı için çok önemli. Pamukkale Belediye Başkanımız Sayın Avni Örki’ye bu hizmetinden dolayı teşekkürler” ifadelerini kullandı. Pastane işletmecisi Salahi Hız da Pamukkale Belediyesi tarafından işyerlerinin baştan sona dezenfekte edildiğini ifade ederek, “Bundan sonra müşterilerimize daha hijyenik bir ortamda hizmet vereceğiz. Bu güzel hizmetten dolayı Pamukkale Belediye Belediyesi’ne teşekkürler” dedi.

HALKIMIZIN SAĞLIĞI ÇOK ÖNEMLİ

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, ülkemizin koronavirüs ile önemli bir mücadele verdiğini söyleyerek, “Devletimiz vargücüyle bu dönemde halkımızın yanında oldu. Biz de Pamukkale Belediyesi olarak ilk günden beri beri tüm imkanlarımızı halkımız için seferber ettik. İlk önceliğimiz daima vatandaşlarımızın sağlığı oldu. Kamu kurumları, camiler, okullar ve vatandaşlarımızın kullanmış olduğu pazar yerleri, sokak ve caddelerde dezenfekte işlemleri gerçekleştirdik. Bunun yanında 65 yaş üstü halkımızın evlerini ücretsiz dezenfekte ettik. Ayrıca 10 binlerce vatandaşımızın araç dezenfektesi işlemlerini yaptık. Esnaflarımızın da bu zor dönemlerinde yanlarında olduk. Pandemi sebebiyle faaliyetlerine ara veren kiracılarımızdan bu dönemde kira ve bu döneme ait ilan ve reklam tanıtım vergilerini de almadık. Uzun süre sonra faaliyete başlayan erkek kuaförü, bayan kuaförü ve güzellik salonlarının dezenfektesini de ücretsiz olarak gerçekleştirdik. Yeni normal hayat dönemine geride bıraktığımız şimdilerde de yurttaşlarımıza hizmet sunan esnaflarımızın işyerlerini de ücretsiz olarak dezenfekte ediyoruz. Çalışmalarımız ilçe genelinde devam edecek. Biz Pamukkale Belediyesi olarak çalışmalarımızı sevgi, emek ve güvenle yapıyoruz” dedi.

haberlerdenizli.com sitesinde yer alan herhangi bir içerik yazılı izin olmadan kopyalanamaz, değiştirilemez ve diğer basılı ve dijital alanlarda kullanılamaz.

dolor. Praesent ultricies diam pulvinar dapibus consequat. felis