ŞENİZ DOĞAN SEÇMENE DOKUNMAYA DEVAM EDİYOR - Denizli haber - haberlerdenizli - Denizli Haberleri

Denizli haber – haberlerdenizli – Denizli Haberleri

ŞENİZ DOĞAN SEÇMENE DOKUNMAYA DEVAM EDİYOR

Karahallılıların, kızı Şeniz Doğan’a muhteşem desteği karşısında duygulanan usta siyasetci Nihat Süzek, gözyaşlarına hakim olamadı.

ŞENİZ DOĞAN SEÇMENE DOKUNMAYA DEVAM EDİYOR
139
13 Mart 2019 - 21:06

“15 yıl başkanlık yaptım. Hiç böyle olmamıştım. Konuşmakta zorlanıyorum” diyerek Denizli’de yaşayan Karahallılılar’a kızını emanet eden Süzek’in konuşması, mekanı hınca hınç dolduran Karahallıların gözlerini doldurdu.

Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Şeniz Doğan’ın seçim çalışmaları hızla sürüyor. Gece gündüz sokakta esnaf ve vatandaşla bir araya gelen Doğan, akşam saatlerinde miting, toplantı ve ev ziyaretleriyle seçmene dokunmaya çalışıyor.

Duygu Dolu Anlar Yaşandı

Doğan, geçtiğimiz akşam babasının 15 yıl Belediye Başkanlığı yaptığı çocukluğu ve gençliğini geçirdiği Karahallılılarla bir araya geldi. Denizli Karahallılılar Derneği üyeleriyle akşam yemeğinde bir araya gelen Doğan’a babası Nihat Süzek ve annesi Müesser Süzek de eşlik etti. Milletvekilleri Kazım Arslan, Teoman Sancar ve meclis üyelerinin de neredeyse tam kadro ile katıldığı buluşma duygu dolu anlara sahne oldu.

Kendimi Size Emante Ediyorum

Buluşma nedeniyle Denizli’de yaşamayan Karahallılı ailelerin bile onca yolu teperek toplantıya geldiklerini gören Şeniz Doğan, kendisine verilen muhteşem destek için, “Sizlere ne kadar teşekkür etsem az. Çocukluğumu gençliğimi geçirdik Karahallı’daki arkadaşlarım, komşularımız, sınıf arkadaşlarım, çok sevdiğim isimleri bir arada yıllar sonra görmenin mutluluğunu tarif edemem. Desteğinizi bekliyorum. Yalnızca oyunuzla değil mahallenizdeki, sokağınızdaki komşularınızı da benim için ikna ederek destek vermenizi istiyorum. Kendimi size emanet ediyorum” şeklinde konuştu.

Doğan Babasını Mikrofona Çağırdı

Teoman Sancar ve Kazım Arslan’ın da konuşmalar yaparak destek verdiği CHP Merkezfendi Belediye Başkan Adayı Doğan, konuşmaların ardından tek tek belediye meclis üyesi adaylarını tanıttı. Karahallıların dakikalarca alkışlayarak onur ettiği Doğan, son olarak babası Karahallının 3 dönem başkanlık yapan efsane Belediye Başkanı Niat Süzek’i yanına çağırdı.

Süzek Konuşmakta Zorluk Çekti

Mikrofonu alarak duygularını anlatmaya çalışan usta siyasetçi Süzek, “15 yıl başkanlık yaptım. Hiç böyle olmamıştım. Konuşmakta zorlanıyorum” sözleriyle başladı konuşmasına. Kelimelerin güçlükle ağzından çıktığı gözlenen Süzek, göz yaşlarına da hakim olamadı. Süzek, kısa bir süre sonra Merkezefendi Belediye Başkanlığı koltuğuna oturmak üzere olan kızına verilen destekten dolayı teşekkür etti. Süzek’in duygu yüklü konuşması Karahallılılara da zor anlar yaşattı.

Doğan, “Tertemiz Merkezefendi İçin Çalışacağız”

Şeniz Doğan, seçim çalışmaları kapsamında Lozan Caddesi ve çevresindeki esnafı ziyaret etti. Esnaf ve vatandaşların sorun ve şikayetlerini dinleyen Şeniz Doğan, projelerini anlatıp destek istedi. Doğan’ı ilgi ile karşılayan esnaf ve mahalle sakinleri, caddede çöp konteynırı olmadığı için çöplerin sokağa atıldığından şikayet ederek, kötü görüntü ve kokudan rahatsız olduklarını söylediler. Sorunun seçimlerin hemen ardından çözüleceğine dair söz veren Doğan, temel belediyecilik hizmetlerinde bile sorun yaşanıyor olmasının Merkezefendi’ye yakışmadığını dile getirdi. Doğan, Merkezefendi İlçesi’nde cadde ve sokakların ilçe vizyonuna yakışır şekilde düzenleneceğini, tertemiz bir Merkezefendi için çalışacaklarını belirterek, destek istedi.

Şeniz Doğan Kadınlardan Destek İstedi

Şeniz Doğan, daha sonra Çizgi Tekstil’i ziyaret etti. Fabrikada çalışan kadınlara projelerini anlatan Şeniz Doğan, destek istedi. Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Doğan’a işçi kadınların ilgisi görülmeye değerdi. Dar gelirli çalışan kadınlar için 24 saat açık ücretsiz kreş projesinden bahseden, çocukları için güvenli parklar yapacaklarını belirten Doğan, kreşlerin çalışan kadınların yoğunlukta olduğu mahallelerde seçimden hemen sonra hizmete gireceğini söyledi. Doğan “Merkezefendili kadınlar çalışkandır. Üreten, çalışan, emek veren kadınlarımızın çocukları nedeni ile eve kapanmasını istemiyoruz. 24 saat esası ile hizmet verecek olan kreşlerimiz sayesinde kadınlarımız çalışacak, üretecek ve Merkezefendi’nin yüzü gülecek” şeklinde konuştu.

Bir önceki haberimiz olan MEB'DE ZİYA SELÇUK RÜZGARI başlıklı haberimiz yazarlar hakkında bilgiler verilmektedir.


Enes Kaygın

Enes Kaygın

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları tarafımıza ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.