Denizli | haber | son dakika | yerel haber | haberlerdenizli.com

ŞENİZ DOĞAN’DAN KAZIM ARSLAN PARKI AÇIKLAMASI

ŞENİZ DOĞAN’DAN KAZIM ARSLAN PARKI AÇIKLAMASI
18 Eylül 2019 - 18:14

17 Eylül Salı günü CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu eşliğinde açılışı yapılan ev görevi başında vefat eden Kazım Arslan adını verilen park gündemden düşmüyor. Kamuoyunda ve ulusal basında adından çokça bahsedilen park hakkında Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan Denizli Gazeteciler Cemiyetinde bir açıklama yaptı.

Yaptığı basın açıklamasında üzgün olduğunu belirten ve Kazım Arslan isminin böyle bir siyasi polemik yaratmak için kullanılmasına kızan Şeniz Doğan, “ Kamuoyunu birkaç gündür meşgul eden park polemiği konusunda haksız ve sert eleştirilere maruz kaldık ancak bu saldırılar gerçeği yansıtmamaktadır. Tek bir noktadan planlanıp yürütüldüğü apaçık belli olan, gündemi maniple etmeye yönelik olarak tarafımıza yapılan saldırılar karşısında bu açıklamayı yapma zorunluluğu hissettik” dedi.
Tartışmaları gereksiz ve sığ olarak nitelendiren Doğan, “Bu derece sığ, bu derece gereksiz bir tartışmanın tarafı olmayı hiç istemezdik. Böylesine boş bir tartışma ile gündemi ve sizleri meşgul etmek istemezdik” dedi.
1 Ağustos 2019 tarihi itibariyle Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin bakımında zorlandığı ve personel giderlerini dahi karşılamayadığı 451.000m2 park Merkezefendi Belediyesine geçtiğini belirten Şeniz Doğan, bu parkların bakımlarının ve diğer giderlerinin yıllık 3,5 milyon TL olduğunu belirtti.

MERHUMU SİYASİ POLEMİKLERE ALET EDENLERE KARŞI BUNDAN SONRA TEK BİR SÖZ ETMEYECEĞİZ

Kazım Arslan’a vefa borcunu ödediklerini belirten Doğan, “Bir merhumu siyasi polemiklere alet etmek, ne görgümüze, ne geleneklerimize, ne de Kazım Abimizden öğrendiğimiz siyasi terbiyeye yakışır. Merhum vekilimiz üzerinden siyasi çıkar elde etmeye çalışan zihniyetle aynı üslubu kullanmayacağımızı ifade ediyorum.
Kazım Abimizin aziz hatırasına, ailesine ve sevenlerine karşı duyduğumuz saygıdan dolayı bu konuda bundan sonra başka bir sözümüz olmayacak.
Bundan sonraki dönemde bir daha böyle kısır tartışmaların içinde yer almadan, Merkezefendimiz için yaptıklarımızla ve yapacaklarımızla gündeme gelmek istediğimizi belirtmek istiyorum.” dedi.

TOLGA VARLIKER SERT ÇIKTI

Olayın yeni olduğunu ve ulusala yayılmasını istediklerini velirten Varlıker, “2 tane twit attım. Gerekli açıklamayı başkanımız yaptı. Konunun uzatılmaması gerekiyor. Zolan işine baksın”dedi.

SANCAR “KAZIM ARSLAN’A BİR FATİHA OKUYACAĞINIZA BU POLEMİKLERLE GÜNDEME GELMESİ ÇOK YANLIŞ”

Kazım Arslan görevi başında iken vefat etti. Siyasi partilerden aday oluruz ama göreve geldikten sonra rozeti çıkarıp milletimize hizmet ederiz. Kazım Arslan’ın böyle polemiklere konu olduğunu görmek bizi derinden yaraladı. Bizim Denizlimizde ki tüm değerlere saygımız var.” Dedi.

haberlerdenizli.com sitesinde yer alan herhangi bir içerik yazılı izin olmadan kopyalanamaz, değiştirilemez ve diğer basılı ve dijital alanlarda kullanılamaz.

tempus leo. massa nec mi, facilisis