SEVİL AKTAŞ'TAN AVNİ ÖRKİ'YE O PROJEYLE İLGİLİ SORU - Denizli haber - haberlerdenizli - Denizli Haberleri

Denizli haber – haberlerdenizli – Denizli Haberleri

SEVİL AKTAŞ’TAN AVNİ ÖRKİ’YE O PROJEYLE İLGİLİ SORU

SP Pamukkale Belediye Başkan Adayı Sevil Aktaş, AK Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Avni Örki’ye kreş projesi ile ilgili, “Bu projeyi yaparken hiçbir anne ile konuştun mu? Hangi uzman buna izin verir?” diye sordu.

SEVİL AKTAŞ’TAN AVNİ ÖRKİ’YE O PROJEYLE İLGİLİ SORU
257
15 Mart 2019 - 18:06

Saadet Partisi Pamukkale ilçe Belediye Başkan Adayı Sevil Aktaş, Pamukkale Belediye Başkan Adayı Avni Örki’ye 7/24 kreş projesi ile ilgili, “Bu projeyi yaparken hiçbir anne ile konuştun mu? Hangi çocuk gece evin dışında uyumak ister? Hangi uzman buna izin verir?” sorusunu yöneltti.
Yaklaşan mahalli idareler seçimleri öncesinde başkan adayları projeleri açıklarken vatandaşlardan da oy istemeye devam ediyor. Bir süredir alanda çalışmalarını sürdüren Saadet Partisi Pamukkale ilçe Belediye Başkan Adayı Sevil Aktaş, ziyaretleri esnasında gündemine kreş projesini aldı. Konu ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Aktaş, “Avni Örki’nin projeler arasında yer alan ücretsiz kreşler 7/24 hizmet verecekmiş. Acaba Avni Örki bu projeyi yaparken hiçbir anne ile konuştun mu? Hangi çocuk gece evin dışında uyumak ister? Hangi uzman buna izin verir? Avni Bey Bu proje planlarken çocuğu ile oturup istişare etmiş mi acaba?” dedi.

Aktaş, “Annelere Hasret Bir Nesil Yetişiyor”

Örki’ye seslenen Aktaş, “Hiçbir çocuk kendini evinin dışında güvende hissetmez. Yapılan projeler gerçekten ihtiyacı karşılamak için değil, sadece yapılmak için yapılıyor. Çocuğu dışarıda baktırana kadar o çocuğun annesinin gece çalışma saatlerinin düzenlenmesi için çözüm üretilebilir. Her anne akşam eve çocuğun yanına gelmelidir. Artık yeter! Çocukları annelerinden koparmayın. Annelerine hasret bir nesil yetişiyor. Ayrıca işin diğer boyutuna gelince yeni kreşlerin açılması yerine mevcut devlet ve özel kreşlerin daha etkin hale getirilmesi maddi durumu yetersiz çocukların bu kreşlere yönlendirerek masrafının devlet tarafından karşılanması demektir. Yıllardır devlet katkısı okullara verilmektedir. Ama maalesef bu katkı yine maddi durumu iyi olan insanlara verilmektedir. Bu adaletsizlik gidilmesi gerekir bir proje üretirken minimum masraf maksimum hizmet sunulacak şekilde hazırlanmalıdır” diye konuştu.

Bir önceki haberimiz olan ÜMİT BAHTİYAR, "KALKINMADA BÜYÜKŞEHİR ÖNCÜ OLACAK" başlıklı haberimiz denizli ve haberlerdenizli hakkında bilgiler verilmektedir.


Enes Kaygın

Enes Kaygın

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları tarafımıza ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.