Teoman Sancar partisinden istifa etti - Denizli Haber

27 Mart 2023 - 09:32

Teoman Sancar partisinden istifa etti

CHP Denizli Milletvekili Haşim Teoman Sancar, partisinden istifa ettiğini sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak duyurdu.

Teoman Sancar partisinden istifa etti
Son Güncelleme :

28 Şubat 2021 - 19:59

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, partisinden istifa ettiğini duyurdu.

İstifa kararını Twitter hesabından kısa bir açıklama ile duyuran Sancar “Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğinden istifa ettiğimi kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım” ifadelerini kullandı.

Yeni partiye geçeceği iddialarını sosyal medyada yalanladı

Yeni Asır gazetesinde şubat ayında 17 vekilin Muharrem İnce’nin partisine geçeceği iddiasını taşıyan bir haber yapılmıştı. Bu haberde ismi geçen 17 vekil, ortak bir açıklama ile bilginin doğru olmadığını ifade etmişti. Sancar da bu isimlerden birisiydi.

teoman sancar yeni asir gazetesi istifa - Teoman Sancar partisinden istifa etti

İstifa dilekçesinde farklı siyasi parti iddiasını çürüttü

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar partisinden istifa etti. Sancar, istifa dilekçesinde “Hiçbir oluşum ve siyasi partiye geçmek sebebiyle istifa etmiş değilim” dedi.

Sancar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğinden istifa ettiğimi kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım” dedi ve partiden istifasını duyurdu.

Sancar’ın öğleden sonra CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu’nu arayarak “özel sebepler” gerekçesiyle istifa ettiğini bildirdiği ve başka bir partiye de geçmeyi düşünmediğini söylediği öğrenildi.

CHP Genel Başkanlığı’na gönderdiği istifa dilekçesinde Sancar, “Üyesi bulunduğum Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa ediyorum. Hiçbir oluşum ve siyasi partiye geçmek sebebiyle istifa etmiş değilim” diye belirtti.

teoman sancar istifa dilekcesi 768x1024 - Teoman Sancar partisinden istifa etti