Denizli | haber | son dakika | yerel haber | haberlerdenizli.com

VATANDAŞ HANGİ SAATTE UYGUNSA KURS O SAATTE

Sarayköy Halk Eğitim Merkezi kurs saatleri vatandaşa göre şekilleniyor
Sarayköy Halk Eğitim Merkezi, 2019 yılında 7 bin 375 kursiyer sayısına ulaşan kurum olarak başarılı çalışmalara imza atıyor. Kursiyer sayısı ile ilçenin yüzde 24’üne hitap eden Sarayköy Halk Eğitim Merkezi, kurs saatlerini okuyan, çalışan ve ev hanımlarına göre şekillendirmesi dikkat çekiyor.

VATANDAŞ HANGİ SAATTE UYGUNSA KURS O SAATTE
06 Ocak 2020 - 20:47

Halk Eğitim Merkezileri mesleki ve teknik eğitim görme olanağı bulamamış ya da eksik eğitim almış kişileri mesleğe hazırlamak, iş alışkanlıkları kazandırmak, onları pasif tüketicilikten aktif üretici konumuna getirmek, bir iş yerinde çalışabilmek, kendi işini kurabilecek bilgi ve beceriye kavuşturmak amacıyla kurslar düzenliyor. Ayrıca düzenledikleri sanatsal kurslar ile de toplumun kültür düzeyini yükseltmek, kişilerin sosyal ve kültürel gelişimini desteklemek, kültürel değerleri koruyarak yaygınlaştırmayı amaçlıyor.

Bu kapsamda Sarayköy Halk Eğitim Merkezi birçok kursa ev sahipliği yapıyor. Sarayköy Kaymakamlığı koordinesinde; bazı kursları Sarayköy Belediyesi, sivil toplum kuruluşları, Sarayköy Açık Cezaevi, İş Kur iş birliği ile gerçekleştiren Sarayköy Halk Eğitim Merkezi 7 bin 375 kursiyer sayısı ile Sarayköy nüfusunun yüzde 24’lük oranı ile büyük bir kesime hitap ediyor.
Sarayköy Halk Eğitim Merkezi’nin diğer bir özelliği ise kurs saatlerini çalışan, okuyan ve ev hanımlarına göre şekillendirmesi. Halk Eğitim Merkezi, kursları okuyanlar için hafta içi okul çıkışı, çalışanlar için hafta içi akşam, ev hanımları için ise gündüz olmak üzere kurs saatlerini düzenliyor.

SARAYKÖY HALK EĞİTİM KURSUNDAKİ KURSLAR

Sarayköy Halk Eğitim Merkezi’nde alüminyum kabartma yapımı, bağ budama, basketbol, çocuk üst giysileri dikimi, elde tül işi yapımı, emlak danışmanlığı, fön çekimi, futbol, gitar eğitimi, gümüş takı işlemeciliği, İngilizce A1 seviyesi, karate, katı ve sıvı yakıtlı kalorifer ateşçisi, klasik gitar eğitimi, okuma-yazma 2. Kademe, pilates eğitimi, perde hazırlama, piyano eğitimi, satranç, resim, voleybol, bağlama, işaret dili kursları veriliyor.
Sarayköy Halk Eğitim Merkezi’nde Sarayköy Kaymakamlığı, Sarayköy Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destek ve katkılarıyla başarılı çalışmalar yapıldığı ve yapılmaya devam edeceği belirtildi.

Bir önceki haberi VEREM EĞİTİMİ VE PROPAGANDA HAFTASI okuyun.

haberlerdenizli.com sitesinde yer alan herhangi bir içerik yazılı izin olmadan kopyalanamaz, değiştirilemez ve diğer basılı ve dijital alanlarda kullanılamaz.

neque. porta. risus id mattis lectus Donec tempus diam Praesent Praesent