Denizli | haber | son dakika | yerel haber | haberlerdenizli.com

YASİN ÖZTÜRK NECİP FİLİZ VE AİLESİNE YAPILAN ÖZEL KAVŞAK UYGULAMASINI SORDU

Cumhuriyet Gazetesi, AK Parti İl Başkanı Necip Filiz ve ailesinin villalarının bulunduğu Cankurtaran mevkiine özel kavşak yapıldığını gündeme taşıdı.

YASİN ÖZTÜRK NECİP FİLİZ VE AİLESİNE YAPILAN ÖZEL KAVŞAK UYGULAMASINI SORDU
02 Ekim 2019 - 11:14

Cumhuriyet Gazetesi, AK Parti İl Başkanı Necip Filiz ve ailesinin villalarının bulunduğu Cankurtaran mevkiine özel kavşak yapıldığını gündeme taşıdı. İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk de, konuyu bir önerge ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı’na sordu. Soru önergesiyle Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Mehmet Cahit Turhan tarafından cevaplandırılmasını istediği soru önergesinde Öztürk, ‘Şehirlerarası yollarda en az 3500 metre mesafede kavşak yapılması uygunken, Denizli- Antalya Karayolu Cankurtaran mevkiinde, Tavas makasına takriben 1900 metre mesafe aralığında geri dönüş kavşağı yapımı devam etmektedir. Yapılan kavşağın Ak Partisi Denizli İl Başkanı ve ailesine ait özel mülklere giden yolda dönüşü kısaltmak üzere yapıldığı iddia edilmektedir.

necip filiz ve ailesine ozel kavsak 1 - YASİN ÖZTÜRK NECİP FİLİZ VE AİLESİNE YAPILAN ÖZEL KAVŞAK UYGULAMASINI SORDU

Bu doğrultuda:
1- Mesafeden dolayı köylerin giriş çıkış noktalarına kavşak müsaadesi verilmezken, kişiye özel uygulama yapılmasının nedeni nedir?
2- Uygulama iddia edildiği gibi kişiye özel değil ise, neden 3500 metrelik mesafe dikkate alınmadan, karayolu üzerinde geri dönüş kavşağı yapılmasına gerek duyulmuştur?
3- Şehirlerarası yoğun trafiği ile bilinen bahse geçen alana, mevzuata aykırı şekilde kavşak yapılması can ve mal güvenliği açısından tehlike arz etmeyecek midir?
4- Denizli genelinde bir çok noktada yol çalışmaları maliyetinin yüksekliği nedeniyle müteahhitleri tarafından bırakılırken, bahsi geçen noktada yürütülen çalışmanın hızla devam etmesinde AK Parti Denizli İ Başkanının etkisi nedir?
Beldelerde seçim öncesinde söz verilen şehir içi yol çalışmalarına neden başlanmamıştır? İl Başkanına verilen söz tutulurken, vatandaşa verilen yol sözünün de tutulması düşünülmekte midir? Dedi.
Cumhuriyet Gazetesi’nin haberinde ise konu Türkiye gündemine oturdu.

necip filiz ve ailesine ozel kavsak 2 - YASİN ÖZTÜRK NECİP FİLİZ VE AİLESİNE YAPILAN ÖZEL KAVŞAK UYGULAMASINI SORDU

İşte Yasin Öztürk’ün soru önergesi verdiği Cumhuriyet Gazetesi’nin haberi..

AKP Denizli İl Başkanı ve ailesinin villalarının olduğu yere özel kavşak yapılıyor.
AKP Denizli İl Başkanı Necip Filiz ile ailesinin villalarının bulunduğu Denizli-Antalya yolu Cankurtaran mevkiine kavşak yapılıyor. İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, kavşağın il başkanı ve ailesinin villaları için yapıldığını söyledi. Öztürk, iki kavşak arasında 3 bin 500 metre mesafe olması şartına uyulmadığına işaret ederek “Kişiye özel kavşak yapılıyor. Kamunun kaynakları kişiye özel harcanıyor” dedi.

cumhuriyet gazetesi - YASİN ÖZTÜRK NECİP FİLİZ VE AİLESİNE YAPILAN ÖZEL KAVŞAK UYGULAMASINI SORDU

Bir önceki haberi RUS GAZETECİLER DENİZLİ'DE okuyun.

haberlerdenizli.com sitesinde yer alan herhangi bir içerik yazılı izin olmadan kopyalanamaz, değiştirilemez ve diğer basılı ve dijital alanlarda kullanılamaz.

adipiscing leo dapibus quis, ut ipsum diam Donec Lorem ut mattis justo