Yerli Otomobil Projesi İptal Mi Oluyor? - Denizli haber - haberlerdenizli - Denizli Haberleri

Denizli haber – haberlerdenizli – Denizli Haberleri

Yerli Otomobil Projesi İptal Mi Oluyor?

Yerli Otomobil Projesi İptal Mi Oluyor?
350
17 Eylül 2018 - 10:16

Ekonomik durumdan dolayı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamalarda tasarruf tedbirlerinin daha da sıkı hale geleceği beyan edilmişti. Bundan kaynaklı olarak sadece %70 ille %80’i tamamlanmış olan projelere devam edileceğini; diğerlerinin ise ertelenebileceği türünde bir açıklama ortaya çıkmıştı. Bunun yanı sıra Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamada yeni projelere bu süre zarfında başlanmayacağı da belirtilmişti. Bu açıklamanın sonrasında akla ilk gelen ise yerli otomobil projesi oluş ve geleceğinin ne şekilde olacağı hakkında soru işaretleri de belirmeye başlamıştı. Bu projenin erteleneceğine dair söylemler de kamuoyunda ses getiren bir hale ulaşmıştı.

Herhangi Bir Erteleme Söz Konusu Değil

5 iş adamı ve TOBB tarafından verilen 3 milyar dolarlık destekten sonra yerli otomobil projesine devam edildiği görülebiliyor. Ancak bu konuda henüz resmi bir açıklama yapılmaması bu projenin durdurulduğu ya da iptal edildiğine yönelik söylentilerin meydana gelmesine de mahal vermişti. Projenin CEO’su olan Gürkan Karakaş tarafından yapılan açıklamalar durumu özetleyecek cinsten olması ille kendini gösterdi. “Bizim tarafımıza ulaşan aksi bir durum yok. Çalışmamızı planlarımız doğrultusunda sürdürüyoruz.” Şeklinde yapılan açıklamaların ardından 2019 yılı beklenmektedir. Aynı zamanda da en iyi açıklamayı da Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından yapılacağı ve durumun böylelikle daha net bir yapıya bürüneceğini de görebilmenin mümkün olacağı işaret edildi.

Bir önceki haberimiz olan General Mobile GM Pro 9 Tanıtımını Gerçekleştirecek başlıklı haberimiz general mobile hakkında bilgiler verilmektedir.


Emre Kaygın

Emre Kaygın

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları tarafımıza ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.